Důchodkyně z Londýna zůstala úplně sama. Rodina se s ní přestala bavit a vůbec je nezajímalo, co ještě stará paní zvládne a co ne. Kvůli svému zdravotnímu stavu nemohla vylézt z domu a neskutečných 13 let se nebyla schopná ani sama vykoupat nebo si dojít na záchod!

Jenže si toho všimla sousedka Lucy Ashen (39). Zdálo se jí divné, že stará paní nevychází z domu. Znala ji už 21 let a celou dobu se pokoušela do jejího bytu dostat.

Podařilo se jí to až před pár týdny. Když vstoupila do bytu, byla v šoku. Všude byl smrad a špína a důchodkyně vypadala hodně zanedbaně, byla osamocena a bezmocná. Ležela bez pomoci ve vlastních výkalech, měla prázdné skříně i lednici.

Ashen tomu nemohla uvěřit a rozhodla se, že staré paní pomůže. Její byt během dvou týdnů uklidila a udělala z něj zase obyvatelný. Také vytvořila na Facebooku stránku na pomoc opuštěné důchodkyni. Během pár dní se na stránce objevilo až 50 tisíc lidí, kteří chtějí ženě pomoct. Věnovali jí oblečení, nábytek i jídlo. Lucy Ashen tak chce upozornit na bezmoc starých lidí.