Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Kondomy mohou způsobovat rakovinu. Čeho se máme bát?

Lidé používají kondomy každý den.
Zdroj: profimedia.cz
Většina mužů i žen má vždy v peněžence nebo v kapse připravené kondomy pro „strýčka Příhodu“. Každý považuje kondomy jako preventivní ochranu před otěhotněním a pohlavními nemocemi. Jenže teď se ukázalo, že by mohly být i nebezpečné. Jak je to vůbec možné?

Podle vědců totiž některé balíčky kondomů obsahují chemické látky, které jsou spojovány se vznikem rakovinotvorných látek, kvůli kterým může propuknout i rakovina.

Světová zdravotnická organizace varovala, že chemická látka v některých pryžových kondomech může při velmi častém použití způsobit rakovinu. Co znamená ale časté použití, už nespecifikovala.

Nebezpečná chemická látka se nachází také v pryžových vložkách do bot, gumičkách, figurínách, plaveckých čepicích a brýlích. Tyto věci totiž obsahují rtuť, olovo, arzén a další toxické chemikálie, které mohou způsobovat rakovinu.

Chemická látka MBT, která se používá v gumárenské výrobě, je jen o něco méně rakovinotvorná než cigarety. Spousta mužů a žen používá kondomy proti otěhotnění a sexuálně přenosným nemocem a většina lidí si nedokáže představit sex bez kondomu. A tak je to tedy velmi smutné.

Jak je možné, že něco, co každý používá jako prevenci, se může stát rizikem?

Související články

Další články