Lékař, který se dopustil usmrcení pacienta, čelí obvinění z vraždy. Moment hrůzy zachytily bezpečnostní kamery v nemocnici. Video vyvolalo v lidech zejména z Ruska obrovské pobouření. Lékaře tyto záběry usvědčily.

Proč ale vůbec lékař takhle surově jednal? Útoku údajně předcházela mužova potyčka se zdravotní sestrou. Při vyšetření měl muž sestřičku bezdůvodně kopnout. Jeho kamarád ale útok na zdravotní sestru popřel.

Incident se odehrál v ruském Belgorodu. Na záznamu jde vidět, jak zdravotnice pacienta vyšetřuje. Do ordinace nato vbíhá rozzuřený lékař s mladou dívkou. Pacientovi nejdřív vynadal, že si dovolil strčit do sestry, a pak ho chtěl odtáhnout do vedlejší místnosti.

Pacienta se zastane jeho kamarád. Na toho se ale doktor taky vrhá. Prvního napadeného se mu podařilo udeřit pěstí do hlavy. Ten se v momentě skácel k zemi. Na zemi skončil i kamarád zraněného.

Napadený muž mezitím na zemi zmodral. Následovaly marné pokusy o oživení. Bohužel už bylo pozdě. Muž zemřel na následky pádu. Sice ho agresivní doktor přímo nezabil, stejně ale bude muset svůj útok vysvětlit policii.

Lékaři visí na krku obvinění kvůli usmrcení z nedbalosti. V chládku si může pobýt dva roky. Nemocnice, ve které se incident odehrál, lékaře okamžitě propustila.

Na kruté záběry z nemocnice se teď můžete podívat.