Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ŠOKUJÍCÍ FOTOGRAFIE: Hororové zoo v Jemenu: Zvířata se tam žerou navzájem, aby přežila!

Zvířata nemají co jíst a neskutečně trpí.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Do zoo v Jemenu se na zvířata asi jen tak nepodíváte. To, co byste viděli, by se vám ani trochu nelíbilo. Zvířata tam trpí hladem, a aby přežila, uchýlila se ke kanibalismu. Všude se tak válí kusy těl a je vidět, že zvířata trpí.

Na šokujících fotografiích můžete vidět desítky zvířat ze zoologické zahrady v Jemenu, která trpí hlady. Lvy, leopardy i jiná zvířata můžete vidět, jak pláčou kvůli zraněním a také si pochutnávají na zvířatech ze své vlastní smečky. Nezbývá jim totiž nic jiného, pokud chtějí přežít.

Na 280 zvířat žijících v zoo se téměř zapomnělo, protože v zemi začal v březnu 2015 ozbrojený konflikt. Takže zvířata nebyla na prvním místě. Podle OSN odešlo kvůli válce v Jemenu více než 21 milionů lidí – což je asi 82 procent populace. Několik mezinárodních dobrovolnických skupin teď chce Taiz zoo pomoct prostřednictvím kampaně na Facebooku. Na místě je stále 20 lvů a 26 vzácných levhartů.

Jak ukazují fotografie, lvi samci ztratili kožich tím, jak se třou o klece, a mnoho zvířat je podvyživených. „Arabští leopardi jsou ohroženým druhem a jsou hladoví tak moc, že samec začal jíst mrtvolu jeho společnice,“ řekla Chantal Jonkergouw z SOS týmu na pomoc zvířatům. „Jedna leopardí samice je těhotná. A v posledních pěti měsících zemřelo šest levhartů,“ dodala.

Zvířata potřebují jídlo, vodu a také veterináře. V současné době je v zoo asi 281 zvířat. „Mimo kočkovité šelmy jsou zde také hyeny, rys, hadi, krokodýli, paviáni, sovy, papoušci, sokoli i káňata,“ řekla Jonkergouw. Potraviny a voda byly doručeny 13. února. Ale k záchraně všech zvířat je ještě hodně dlouhá cesta.

Leopard potřebuje 2–4 kilogramy masa denně a lev zpočátku 4–5 kilogramů za den. Pro všechny, kteří nejedí maso, je potřeba zhruba 100 kilo zeleniny a všechna zvířata potřebují dohromady 5000 litrů vody.

Na místě musí být veterinář, který potřebuje anestetika, vitamíny, solné kapky a antibiotika pro lvy, kteří jsou velmi slabí. „Je srdcervoucí vidět, že zvířata v Taiz zoologické zahradě se stávají oběťmi lidského konfliktu. Válka v Jemenu je tedy nejen lidskou tragédií,“ uzavřela Jonkergouw.

Související články

Další články