Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Šokující experiment: Sedm z devíti dětí se klidně nechalo přemluvit a unést pedofilem

Prakticky všichni rodiče svým potomkům již odmala vštěpují, že se nesmějí bavit s cizími lidmi a kamkoliv s nimi chodit, ať už pod jakoukoliv záminkou. Výsledek experimentu, který se nedávno uskutečnil ve Velké Británii, však ukazuje, že jejich úsilí může být marné.

Při tomto šokujícím pokusu se muž – hrající úlohu pedofila – pokoušel postupně přemluvit několik dětí, aby s ním odešly pryč z uzavřeného hřiště, zatímco jejich matky (které s účastí v experimentu souhlasily) se dočasně vzdálily a ponechaly je bez dozoru.

K nemalému zděšení matek i organizátorů byl „pedofil“ úspěšný v 7 případech z 9. Přesvědčit dítě k opuštění hřiště mu trvalo v průměru 90 sekund, přičemž ho obvykle požádal, zda by mu nepomohlo hledat ztraceného syna či psa.

Například jeden sedmiletý chlapec nejprve odmítl, ale během cca 45 sekund si to rozmyslel. „Vidět to na vlastní oči pro mě bylo velmi těžké. Nikdy bych si nemyslela, že by takhle s někým dobrovolně odešel,“ řekla jeho zdrcená matka.

Rodiče jsou nyní vyzýváni, aby svým dětem znovu připomněli, že zlí lidé se vůbec nemusejí chovat jako záporné postavy z kreslených filmů, ale naopak zpravidla vystupují velmi přátelsky a mile, aby si snáze získali důvěru svých obětí. Otázkou ovšem je, zda to pomůže…

Související články

Další články