Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Šok, který rozdělí národ: Prezident dostane nové příjmení! Máme důkaz v podobě dopisu, který změní učebnice dějepisu!

Zdroj: profimedia.cz, archiv, koláž: společná práce kubánských, běloruských, tibetských, ruských a dalších disidentů a obětí politického věznění
+ Další fotografie

Redakce eXtra.cz se rozhodla vyjít vstříc čtenářům i svému svědomí a změnit jmenování a titulování prezidenta republiky tak, aby odpovídalo jeho většinovému vnímání a chování v poslední době.

Protože se jedná o poměrně nestandardní krok, týkající se navíc hlavy státu, důkladně jsme změnu zvážili a rozhodli se namísto příjmení Zeman používat podstatné jméno Jitrnice.

O změně, našem stanovisku, důvodech, které nás k němu vedly, a širší specifikaci opatření, jsme informovali vedoucího kanceláře Pražského hradu Vratislava Mynáře.

Pevně věříme, že změnu přijmou čtenáři eXtra.cz s pochopením, nepočítáme samozřejmě ty dva miliony z nich, kteří Miloše Jitrnici (70) volili. S těmi se tímto článkem loučíme a přejeme na venkov příjemný zbytek podzimu života nad flaškou při vzpomínání, jak bylo za komančů dobře.

Text dopisu šéfredaktora eXtra.cz adresovaného kanceláři prezidenta:

*Vážený pan

Ing. Vratislav Mynář,

vedoucí Kanceláře prezidenta republiky,

Pražský hrad,

119 08 Praha 1*

V Praze dne 3. 11. 2014

Informace o změně titulování prezidenta republiky v textech na eXtra.cz

Vážený pane Mynáři,

s ohledem na několik pro mne i valnou část našich čtenářů nepřijatelných excesů hlavy státu si Vám - abychom předešli případným nedorozuměním a před podáním žaloby si ušetřili zdvořilostní korespondenci s Vámi či tiskovým odborem Hradu – dovoluji sdělit, že web eXtra.cz přestane dnešním dnem počínaje uvádět občanské příjmení pana prezidenta Zeman, stejně jako jeho akademický titul.

*Namísto toho budeme uvádět termín Jitrnice, který je dle našeho soudu ideální kombinací charakterových vlastností, vizáže, projevu a celkového vnímání pana prezidenta. Oslovení samozřejmě dle zvyklostí u titulování hlavy státu zanecháme. Nejčastěji tedy zřejmě půjde o formy „prezident republiky Miloš Jitrnice“, případně „prezident Miloš Jitrnice (70)“ apod.

Pana prezidenta budeme samozřejmě oslovovat v mužském rodě, protože se jedná o muže, přestože jej považujeme a budeme označovat za jitrnici. Vhodná bude forma např.: „Akce v jízdárně Hradu probíhala dobře, až do chvíle, kdy se poblinkal prezident Jitrnice“ atd.*

V případě mimořádné události typu smrti Miloše Jitrnice zvolíme přeci jen přesnější formulaci typu „prezident republiky Miloš „Jitrnice“ Zeman“ atd.

*Vymezuji si dále právo v předpokládaných extrémních případech chování pana prezidenta (pomočení se před královnou Velké Británie a Severního Irska, oslavování Irácké okupace Kuvajtu, výstražné veřejné popravy několika tibetských aktivistů na nádvoří Hradu, přísahání na Ústavu ČR, že dcerka je panna a nepije, označení 14. tibetského dalajlamy za autora vynálezu německých koncentračních táborů, udělení Řádu Bílého lva I. třídy nejvyššímu vůdci KLDR Kim Čong-unovi, narození vnuka pana prezidenta, který dostane křestní jméno Adolf Vladimir, diplomatické uznání Islámského státu, jmenování Filipa Renče osmým klíčníkem klenotnice s korunovačními klenoty, omluva Rusku za občanské nepokoje při invazi vojsk Varšavské smlouvy, smlouva o budoucím - cca rok 2500, prostě éra hvězdných válek - uznání Číny Českou republikou coby nástupnické země Nejvyšší rady Jediů, zasvěcení Katedrály sv. Víta Lucii Bílé apod.) používat před jménem Miloš rozvíjející přídavné jméno „vychlastaný“, například „osobně přihlížel prezident republiky vychlastaný Miloš Jitrnice“ apod.

Nabízející se budoucí časté spojení „vychlastaný Jitrnice“ namísto „opilý Zeman“ je sice poněkud slohově kostrbatější, ale nedá se svítit, primárním účelem sdělovacích prostředků je zprostředkovávat realitu takovou, jaká je, prostě podobně, jako to dělají média v Číně, Rusku a dalších oblíbených destinacích Miloše Jitrnice.*

*S pozdravem

Pavel Novotný,

šéfredaktor eXtra.cz*

Související články

Další články