Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Snad byla Erbová poslední: 5 rad, jak při couvání s vozidlem nepřejet exekutora!

Modelka Erbová nedbala základních pouček pro nepřejetí exekutora a logicky
přejela exekutora.
Zdroj: profimedia.cz, herminapres.cz

Nebohá modelka Vlaďka Řepková, dříve Erbová, a jestli to tak půjde dál, možná už zase brzy Erbová (32) si – v rozporu s metodikou pro couvání v přítomnosti exekutora – počínala tuhle tak neobratně, že nacouvala do exekutora. Stačilo se přitom držet pěti základních pouček, kterými se ostatní couvající v podobné situaci řídí. Tak tedy ještě jednou rady, které daly dohromady ÚAMK a Mezinárodní federace couvajících řidičů pro tuto konkrétní situaci.

1. Chystáte-li se do někoho nacouvat, přesvědčte se, že to není exekutor!

Naprosto zásadní pravidlo. Exekutor se vám musí prokázat průkazem člena exekutorské komory, případně pomocníka exekutora. Neučiní-li tak chodec, do kterého nacouváváte, můžete být klidní, nejedná se o exekutora, a naopak, neprokáže-li se vám budoucí přejetý, že je exekutorem, můžete se pak bránit nařčení, že jste do něj nacouvali proto, že je exekutor.

2. V průběhu exekuce necouvejte, případně monitorujte přesnou pozici pravděpodobně přítomného exekutora

Odjíždět v průběhu exekuce (do školky, na koleje, na golf) je už samo o sobě nestandardní a jeden by si mohl myslet, že se pod nějakou výmluvou snažíte odjet vozem, který se exekutor chystá právě zabavit. Ale to není důležité. Podstatné je si uvědomit, že couváte-li v průběhu exekuce, existuje zvýšené riziko, že je někde poblíž exekutor. Je tedy nutné se ujistit, že tento nestojí za vozidlem. Nestojí-li, nemůžete do něj nacouvat!

3. Dívejte se, kam couváte! Hodí se to i při couvání mimo exekuce

Couváte-li, je dobré se podívat kam, protože když za vozidlem stojí exekutor, uvidíte ho a počkáte, až si stoupne jinam. K tomuto slouží boční venkovní a vnitřní zpětná zrcátka. Mnoho žen neumí couvat podle vnějších zpětných zrcátek, což se hodí, protože právě vnitřním středovým musíte exekutora za vozidlem vidět. Při profesionálním couvání (používají se u něj vnější zpětná zrcátka) byste do exekutora rovněž neměli nacouvat. Když už se to stane, hlavně se nevymlouvejte na tzv. „mrtvý bod“, který se nachází vizuálně na boku vozidla a ne za ním, takže nemůže zapříčinit nacouvání do exekutora, který je za vozidlem, což může být leckde, jen ne v mrtvém bodě.

4. Couváte-li a za vozem je exekutor odhodlaný neuhnout, objeďte ho!

Teoreticky může při exekuci nastat situace, při které horlivý exekutor brání couvání s vaším, brzy bývalým, vozidlem vlastním tělem. Pak je nutné jej obloukem obcouvat! V opačném případě do něj nacouváte, čemuž se použitím tohoto manuálu snažíte v dané situaci předejít. Nejde-li exekutora objet, zkuste odjet směrem dopředu. Nejde-li ani to, buď necouvejte, nebo mu dejte pěstí a než se probere, odvalte ho mimo jízdní dráhu, po které se chystáte couvat!

5. Plaťte své závazky v kombinaci s tímto návodem!

Nebudete-li vy a vaši blízcí dělat dluhy, podstatně snižujete riziko nacouvání do exekutora. Pokud však přesto hrozí, například v situaci, kdy nic nedlužíte a někam souběžně couváte, aplikujte bod 1. tohoto návodu a v žádném případě nemůžete nacouvat do exekutora.

Redakce eXtra.cz přeje čtenářům co nejméně střetů s exekutory při couvání i v životě obecně!

Související články

Další články