Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Smutný život představitelky Pyšné princezny: Boj s despotickým manželem a smrtí jediné dcery

Smutný život představitelky Pyšné princezny: Boj s despotickým manželem a smrtí jediné dcery
Zdroj: Facebook/Miluji Českou republiku/Zlatá šedesátá
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Rány osudu
Herečka Alena Vránová patří k největším hvězdám československé kinematografie. Její kariéru katapultovala zejména role v pohádce Pyšná princezna, během níž se zamilovala do kolegy Vladimíra Ráže. Naopak negativně ji poznamenal vztah s prokomunisticky orientovaným Pavlem Kohoutem, který jejich lásce vůbec nepřál. Vránová se kvůli němu dokonce musela omlouvat za nevěru před stranickou komisí.

Herečku Alenu Vránovou zná jako namyšlenou princeznu Krasomilu snad každý. Málokdo ovšem ví, že láskou nevzplanula jen princezna ke králi Miroslavovi, ale také jejich samotní představitelé k sobě navzájem. Místo krásných chvil jim ale osud přichystal velké trápení.

Soužití s despotou

Když Vránová vzplanula láskou k hereckému idolu Vladimíru Rážovi, byla již provdaná za známého funkcionáře, spisovatele a dramatika Pavla Kohouta Ten se ale údajně v manželství začal projevovat jako cholerik a despota a herečka nebyla šťastná. Za vše mluví například to, že Kohout vybral datum svatby v den, kdy se narodil soudruh Stalin, či fakt, že zakazoval své ženě nosit podpatky a malovat se.

Spisovatel měl ve straně mnoho přátel, vysoce postavených funkcionářů, kteří se těšili z toho, jakým jsou s Vránovou vzorovým párem. Herečka tak jezdila besedovat a recitovat dělníkům na stavbách mládeže a musela se chovat jako správná pracující žena.

Ani Ráž nebyl svobodný. S manželkou, herečkou Alexandrou Myškovou, měl dokonce malého syna Martina. Jenže jejich vztah také nefungoval zcela stoprocentně, a tak není divu, že mezi dvěma herci vzplanula láska.

Stranická komise žádala vysvětlení

Když se jejich románek provalil, nastalo peklo. Vránová i Ráž dostávali od Kohouta dopisy plné výhrůžek, urážek a ubohých proseb. V mnoha z nich údajně také stálo tvrzení, že kdo dokáže zradit lásku, je schopný zradit i vlast. Zhrzený spisovatel se s odchodem manželky nedokázal vyrovnat. Dokonce na to konto napsal i divadelní hru o lotrovi, který komunistovi odloudí ženu. Vránová i Ráž byli okamžitě probíráni a hanobeni v komunistických kruzích. Herečku si pak pozvali před stranickou komisi, před níž musela vysvětlovat své chování.

A pohádky je konec

Když už nic Aleně a Vladimírovi v jejich lásce nebránilo, rozvedli se a vstoupili do svazku manželského. Po delší době se jim narodila dcera Markéta, a i když to tak zprvu vypadalo, ani oni spolu nezůstali navěky. Ráž měl mnoho milenek, Vránová si natruc také našla bokovku. Když bylo dceři osmnáct let, herečka požádala o rozvod

Nevěra a rozpad manželství ale nebyly tou nejhorší věcí, s níž se měla filmová hvězda poprat. Markéta, jejíž manžel byl závislý na drogách, propadla alkoholu Ačkoliv se jí Vránová snažila mnohokrát pomoci, odmítala. A dál pokračovat odmítlo i její tělo o Vánocích roku 2013, kdy zemřela.

Alena Vránová se již nevdala. Dnes je její jedinou radostí vnučka Tereza, která jí občas dělá doprovod na společenské akce.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy