Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Smutné snímky ze Soči: Obří stadiony ve skutečnosti nejsou plné, pořadatelé musí zvát dobrovolníky

Rychlobruslení Rusy zjevně příliš nezajímá…

Turnaje na zimních olympijských hrách v Soči postrádají tu správnou atmosféru a organizátorům tak hrozí pořádná ostuda.

Fotografie z olympijských sportovišť ukazují, že tribuny často zejí prázdnotou. „Navíc se ruští diváci chovají velmi chladně. Nikde není slyšet tleskání ani povzbuzování – pokud tedy zrovna nesoutěží domácí sportovci,“ konstatovala členka Mezinárodního olympijského výboru Anita DeFrantz a dodala:

„Možná potřebují jen trochu času. Mnoho místních lidí tyto sporty ještě nikdy v životě nevidělo.“

Gerhard Heiberg, který v roce 1994 pomáhal organizovat úspěšné zimní olympijské hry v Lillehammeru, vyzval své ruské kolegy, aby se pokusili prázdné stadiony zaplnit.

Jistý problém by mohl být i v ceně vstupenek, které se podle dostupných informací prodávají hůře, než Rusové předpokládali. Jenže diváci se příliš nehrnou ani na akce, na které již vstupenky koupit nelze. A právě s tím by se podle Heiberga mělo něco udělat.

Například na nedělní sjezd mužů – považovaný za jeden z nejatraktiv­nějších závodů v alpském lyžování – dorazilo přibližně 6000 diváků, přičemž kapacita hlediště je 7500 míst. Naopak velký zájem je o krasobruslení.

Pořadatelé zareagovali tím, že na divácky méně atraktivní akce začali zvát dobrovolníky. „Záleží na tom, o jakou soutěž konkrétně jde. Pokud vidíme, že je tam k dispozici hodně volných míst, pak ano, zveme některé z dobrovolníků zařazených v motivačním programu,“ potvrdila tisková mluvčí organizačního výboru Alexandra Kosterin.

Mohlo by vás zajímat

Další články