Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Smutek zasáhl Pražský Hrad: Zeman kondoloval Čaputové kvůli autobusu smrti

Smutek zasáhl Pražský Hrad: Zeman kondoloval Čaputové kvůli autobusu smrti
Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
POLITIKA
Prezident Miloš Zeman zaslal kondolenční dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Stalo se tak kvůli středeční srážce nákladního auta a autobusu na jihu Slovenska. Jde o nejtragičtější dopravní nehodu na Slovensku za poslední roky. Nepřežilo ji 12 lidí, dalších 17 je zraněných.

"Se zármutkem jsem přijal zprávu o tragické dopravní nehodě na jihu Slovenska, která si vyžádala oběti na životech a zanechala za sebou také mnoho zraněných. Slova mohou jen stěží vyjádřit bolest a smutek nad zmařenými lidskými životy. Dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem české veřejnosti vyjádřil hlubokou soustrast. V této pohnuté chvíli jsme myšlenkami s vámi,“ uvedl prezident Miloš Zeman v dopise, který na webu Hradu zveřejnil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Podobně reagoval i premiér Andrej Babiš. "Jsem v šoku a hluboce soucítím se všemi pozůstalými,“ napsal premiér na twitteru.

Nehoda zasáhla politiky

Nehoda se stala zhruba hodinu po poledni u vesnice Nitrianske Hrnčiarovce nedaleko Nitry na silnici první třídy. Nákladní auto přejelo do protisměru a narazilo do boku do meziměstského autobusu. V autobuse se nacházelo několik středoškoláků, kteří se vraceli ze školy.

Slovenský premiér Peter Pellegrini kvůli nehodě předčasně ukončil návštěvu Kypru. Na sociální síti se vyjádřila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Uvedla, že zpráva o nehodě vyvolává hluboký smutek.

Nejtragičtější dopravní nehodou na Slovensku je havárie českého autobusu Karosa firmy Modelárna z Nemošic na Pardubicku v červenci 1995. U Kolárovic v okrese Bytča ve velké rychlosti narazil do svodidel, nehoda si na místě vyžádala 16 mrtvých a 29 zraněných, z nichž jeden po několika dnech zemřel v nemocnici.

Podle slovenských médií v nemocnicích zůstává po havárii několik lidí ve vážném stavu, z toho jeden pacient je v umělém spánku a v ohrožení života.

Související články

Další články