Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Smrt Stanislava Zindulky (†86): Dojemná vzpomínka pana Bajzy z Bylo nás pět!

Zdroj: archiv ČT
+ Dalších 14 fotografií
VZPOMÍNKA
Ve čtvrtek zesnulý herec Stanislav Zindulka (†86), který zemřel na následky návratu těžké nemoci, bude chybět nejen divákům, ale i kolegům. Jak na něj vzpomíná hvězda seriálu Bylo nás pět, v němž kavalír z minulého století Zindulka zářil jako vzteklý důchodce?

„Dozvěděl jsem se to před dvěma minutami. Stanislav Zindulka byl vynikající herec a skvělý chlap. Mockrát jsem s ním točil. Jsem z toho přepadlý,“ řekl nám krátce po hercově skonu Oldřich Navrátil, který se Zindulkou účinkoval například v seriálu Bylo nás pět, v němž ztvárnil otce Vendelína Bajzu, zatímco jeho zesnulý kolega penzistu Fajsta.

„Moc rád na to natáčení vzpomínám. Hrál bručouna, zloprcka. Přitom sám byl moc laskavý. Ale byl to velký herec, tak dovedl zahrát i takový protiúkol,“ myslí si Navrátil.

„Už jsme se neviděli dlouho. Ale slýchával jsem o něm od známých. Já třeba pracuju jak bezhlavý, on si ale dělal prázdniny. Říkal: ‚O prázdninách je to pro mě svatý čas a kdyby přišlo nevím co, klidně Francis Ford Coppola, tak ho odmítnu.‘ To se mi líbilo, sám toho nejsem schopný,“ přiznává herec.

„Bohužel smrt už střílí do našich řad. Minulý týden jsem byl na pohřbu Jiřího Pechy. Je to smutné, ale nedá se nic dělat. Takový je život,“ dodal Oldřich Navrátil smutně.

Související články

Další články