Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Smrt Perryho zdrtila české dabéry Přátel: Bylo to, jako by vám zemřel někdo z rodiny, říká Chytilová

+ Dalších 7 fotografií

Miriam Chytilová je známá především pro svůj hlas, který propůjčila Jennifer Aniston, respektive její Rachel z Přátel. A protože podobné přátelství, jaké vzniklo na place legendárního sitcomu, se vytvořilo i mezi českými dabéry, není divu, že zpráva o smrti Matthewa Perryho je všechny velice zasáhla a dokáží soucítit s americkými herci, pro něž šlo o krutou ránu. Chytilová navíc zavzpomínala na Rostislava Čtvrtlíka, který Perryho daboval a který už také není mezi živými. Dojemná slova zazněla v rozhovoru pro eXtra.cz.

Miriam Chytilová se proslavila jako herečka, nicméně fanoušci ji mají zafixovanou především jako českou dabérku, která namluvila postavu Rachel z Přátel. A protože mezi dabéry vzniklo podobné přátelství, jako je v sitcomu, zpráva o smrti Matthewa Perryho je všechny velmi zasáhla.


"Hrozně smutné to bylo pro nás pro všechny. Volali jsme si a vlastně to bylo opravdu zvláštní, že to byl takový zásah pro nás, jako byste ztratili někoho z rodiny," řekla Miriam Chytilová pro eXtra.cz, která si tak zároveň vzpomněla na již zesnulého Rostislava Čtvrtlíka, jenž namlouval Matthewa Perryho alias Chandlera Binga.

Rostislav Čtvrtlík podlehl rakovině mozku v roce 2011. S nemocí bojoval dvanáct let. Podstoupil tři náročné operace a věřil, že se vyléčí. To se však nestalo. Lidé si ho navždy budou pamatovat jako českého dabéra, který geniálně namluvil Chandlera Binga z Přátel.


Vztahy mezi dabéry

Herci ze seriálu Přátelé mezi sebou měli velice úzký a přátelský vztah. Podobně to měli i čeští dabéři, kteří je namlouvali. "Já si myslím, že jsme měli podobné vztahy. Nejsem si jistá, jestli až tak jako oni, protože oni spolu trávili daleko víc času než my. My jsme spolu byli třeba jen čtrnáct dní za rok, kdežto oni spolu byli každý den. Ale musím říct, že zvlášť my ženy máme mezi sebou velice blízké přátelství," popsala Chytilová a měla na mysli Stanislavu Jachnickou, která propůjčila hlas Phoebe, a Pavlu Rychlou, jež namluvila roli Moniky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy