Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Smrt mezi celebritami: 10 slavných hvězd, které odešly na onen svět příliš mladé. Co se komu stalo?

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií

Svět byl v šoku, když se v médiích objevila zpráva o úmrtí herce ze seriálu Glee Coryho Monteitha (†31). Jeho tělo bylo nalezeno v hotelovém pokoji, příčinou smrti bylo zřejmě předávkování drogami.

Připomeňte si dalších deset známých tváří, které odešly z tohoto světa také velmi mladé.

1. Jim Morrison (†31)

Frontman kapely The Doors patří mezi ikony 60. let. Zpěvákův život provázely permanentní party plné alkoholu, drog a nevázaného sexu. Tělo Morrisona bylo nalezeno ve vaně v jeho bytě v Paříži v roce 1971.

2. James Dean (†24)

Tento muž byl považován za jednu z největších ikon Hollywoodu. Hvězda filmů Rebel bez příčiny nebo Na východ od ráje zemřela tragicky při autonehodě v roce 1955.

3. Jimi Hendrix (†27)

Kytarový virtuos byl pro mnohé nejlepším hráčem všech dob. V roce 1970 byl Jimi nalezen ve svém bytě v bezvědomí. Hendrix velmi často užíval tvrdé drogy, oficiální zprávy ale uvádějí, že se udusil ve spánku vlastními zvratky.

4. River Phoenix (†23)

Tento talentovaný herec měl před sebou vidinu velké kariéry. Zaujal ve snímku Stůj při mně, kde ztělesnil dvanáctiletého Chrise Chamberse z oregonského městečka. Ve věku třiadvaceti let zemřel v klubu The Viper Room v Los Angeles. Jeho srdce nevydrželo nadměrné užívání kokainu a heroinu.

5. Brandon Lee (†28)

Syn legendy bojových umění Bruce Leeho, který také zemřel tragicky mladý, byl zastřelen při natáčení scény pro film Vrána v roce 1993. Říká se, že Lee měl před natáčením předtuchu o vlastní smrti, ale do natáčení se pustil i navzdory svým obavám. Herec byl pohřben vedle svého otce v Seattlu ve státě Washington.

6. Tupac Shakur (†25)

Americký rapper, známý pod jménem 2Pac, byl několikrát postřelen během přestřelky v Las Vegas v roce 1996. I když byl okamžitě převezen do nemocnice, o šest dnů později zemřel. Tupac byl v hudebním průmyslu velmi úspěšný a jeho hudbu dodneška poslouchají miliony fanoušků. Do roku 2010 se prodalo přes 75 milionů alb po celém světě. 2Pac se tak zařadil mezi nejprodávanější umělce všech dob.

7. Edie Sedgwick (†28)

Americká modelka a herečka byla přezdívána "Ta dívka šedesátek". Kráska patřila mezi ikony Andyho Warhola a stala se kulturním fenoménem v období nechvalně proslulého místa s názvem The Factory, kde se v 60. letech scházeli Warholovi přátelé. Edie bojovala od svých třinácti let s anorexií a bulimií, později byla těžce závislá na drogách. 16. listopadu roku 1971 byla nalezena mrtvá ve své posteli. Patolog nebyl schopen určit přesnou příčinu smrti. Postavu Edie skvěle ztvárnila herečka Sienna Miller ve snímku Warholka.

8. Heath Ledger (†28)

Australského herce nalezla jeho hospodyně mrtvého v newyorském domě 22. ledna 2008. Ledger zazářil ve snímcích Příběh rytíře nebo Zkrocená hora. Pitva ukázala, že jeho smrt byla náhodná a že Heath zemřel v důsledku akutní intoxikace nadužíváním léků na předpis.

9. Amy Winehouse (†27)

Zpěvačka roky bojovala s drogovou závislostí a svoje problémy několikrát přiznala v rozhovorech s médii. V roce 2007 Amy v důsledku předávkování musela zrušit několik koncertů. I když se opakovaně léčila, nepodařilo se jí drogové závislosti zbavit. 23. července 2011 Amy zemřela na akutní otravu alkoholem.

10. Aaliyah (†22)

Americká zpěvačka získala popularitu už ve svých dvanácti letech. Pracovala s umělci, jako jsou R. Kelly, Timbaland nebo Missy Elliott, a prodala miliony alb po celém světě. 31. srpna 2001 letěla Aaliyah s dalšími členy nahrávací společnosti z Baham zpět do USA. Krátce po vzletu letadlo havarovalo v důsledku přetížení a Aaliyah spolu s dalšími osmi cestujícími na palubě tragicky zahynuli.

Související články

Další články