Hlavní podezření v kauze úmrtí Moniky K. (†36) a její dcery Kláry (†8) padá na otce Petra K. (36), který doposud zůstává v hotelu Titanic Palace poté, co mu egyptské úřady zabavily pas, a podle původní verze tam zůstane do té doby, dokud nebude jasno, co a jak matku s dcerou zabilo a kdo na tom nese vinu. Nyní mu ale úřady pas vrátily a Petr nejspíše odletí domů zítra, na kdy je také naplánován převoz těl.

Nejprve přišlo podezření na otravu z jídla, ale nakonec se ukázalo, že Monika a Klára měly úplně rozleptané žaludky kyselinou, výpověď Petra K. se v mnoha bodech neshodovala s vyšetřovací verzí a nakonec byl obviněn egyptským lékařem ze lži, když tvrdil, že si velmi dlouho v noci nevšiml, že matka a dcera jsou po smrti. Klára totiž byla zkroucená ve smrtelných křečích a navíc podle vyšetřovatelů byla obě těla na zemi a nikoliv na posteli, kde je otec rodiny Petr údajně našel.

Zatímco už skoro nikdo nepochybuje o tom, že se jednalo o vraždu, kdy otec rodiny z prozatím neznámého důvodu zabil své nejbližší, nyní se vyrojila na světlo další vyšetřovací verze, se kterou musí egyptská policie také počítat.

Je totiž možné, že matka Monika vypila silnou kyselinu nebo louh či kyanid, záměrně a dala smrtící dávku také své dceři. Jednalo by se tak o případ tzv. rozšířené sebevraždy. S ním se většinou kriminalisté setkávají právě u matek a jejich dětí. Mohou trpět depresemi, psychickou poruchou nebo čin udělat záměrně. Někdy se též stane, že motivem jednání je i pomsta partnerovi. V Česku je nejznámější případ rozšířené sebevraždy kauza Romany Z. v Širokém Dole, která zabila své čtyři děti a její partner ji přistihl při pokusu o sebevraždu, kterou ale nestihla dokonat. Romana nakonec dostala doživotí.

Kamarádky Moniky K. z Karviné, kde rodina žila, ale tvrdí, že žena neměla žádné problémy a nic ji v životě netrápilo. Přesto ale i tato vyšetřovací verze bude muset být brána na zřetel.