Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Smrt manžela i syna, rakovina: Život se s Danou Syslovou alias Amálkou z Ulice nemazlil

Smrt manžela i syna, rakovina: Život se s Danou Syslovou alias Amálkou z Ulice nemazlil
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
osud
Osud se s herečkou Danou Syslovou (74) vůbec nemazlil. Kromě toho, že vyrůstala bez otce, o kterém si myslela, že je mrtvý, přišla i o manžela a syna. Dana, která je hodně známá z dabingu, už několik let hraje v nekonečném seriálu Ulice Amálii Seidlovou. Dnes oblíbená herečka slaví své 74. narozeniny.

Dana Syslová působí navenek jemně a křehce a málokdo by tipoval, že tato šarmantní dáma prožila ve svém životě hned několik tragédií. Se svým manželem Vlastimilem Haškem (†69), který byl známý především jako Ruda Pekař z Malého pitavalu z velkého města, se seznámila v divadle. On byl o 17 let starší a Dana se do něho nezamilovala hned. Prý to byl křikloun a protiva.

Rodinná tragédie

Osud to ale zařídil tak, že se Dana s Vlastimilem vzali a měli spolu syna Jiřího. Jejich manželství trvalo až do roku 1992, kdy Hašek náhle zemřel na infarkt. Se srdcem se dlouhodobě léčil v nemocnici, když ho pak pustili na víkend domů, dostal infarkt.

S jeho smrtí se syn Jirka (†25) nemohl vůbec vypořádat a ještě ten rok se oběsil. Dana tak během chvíle přišla o manžela i syna. Byly to pro ni hrozné časy, na které si už prý skoro ani nepamatuje.

Život bez otce

Herečka, která je známá především jako Amálka z Ulice, vyrůstala bez táty. Celé dětství si myslela, že tatínek umřel. Jenže to bylo všechno jinak. Danina maminka se za války zamilovala do francouzského zajatce, se kterým láska trvala tři roky. Na konci války zjistila, že je těhotná. I když si Francouz přál, aby spolu odjeli do Paříže, Danina maminka se chtěla vrátit domů za rodiči. Milenci se už potom nikdy neviděli, jen si pár let psali.

Dana se dozvěděla o svých kořenech až poté, co doma našla dopis ve francouzštině. Herečka se kromě všech tragédií, které ji postihly, potýkala i s depresemi. Paradoxně ale ještě před těmito těžkými ranami osudu. V roce 2006 lékaři objevili Daně rakovinu. Musela proto podstoupit operace a chemoterapie.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy