Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Slovenští Romové terorizují britský Sheffield! Jedí prý kočky a prodávají vlastní děti

Slovenští Romové terorizují britský Sheffield! Jedí prý kočky a prodávají vlastní děti
Zdroj: Profimedia.cz

Jedním z hlavních témat britských médií je v posledních dnech město Sheffield a jeho čtvrt Page Hall, která je známá pro svou obrovskou romskou komunitu. Romové, kteří přicházejí převážně ze Slovenska, jsou pro místní starousedlíky problémovými sousedy. Celé dny tráví na ulici, jsou velice hluční a hygiena jim moc neříká. Navíc se objevují bizarní případy, jako např. snaha o prodej dětí.

Místní obyvatelé se už nemohli dívat na nečinnost policie a úřadů a založili Sdružení obyvatel Page Hall. Popírají však, že by šlo o domobranu. „Cítíme se zastrašovaní a utlačovaní ve vlastní čtvrti. Chceme jen, aby přistěhovalci pochopili, jak tu žijeme,“ cituje deník Guardian čtyřiašedesátiletého majitele obchodu. Hlavním problémem Romů není ani tak kriminalita, jako spíš absence základních hygienických návyků a laxnost rodičů v péči o děti. Děti tráví celé dny i noci na ulici, nechodí do školy, všude se válí odpadky a vůbec to v ulicích Sheffieldu vypadá jako po výbuchu. Jediné, co však v tomto případě vybouchlo, je romská výchova.

Policisté také mají s romskou komunitou bohaté zkušenosti. Známé jsou případy, kdy se údajně romští přistěhovalci snažili prodat dítě za 250 liber (přibližně 8000 Kč) a množí se také stížnosti na to, že Romové jedí kočky. Žádná ze stížností se podle policie nepotvrdila. Zatím.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy