Napětí na Krymu nedává spát nejen nejmocnějšímu muži v Bílém domě, který se snažil po telefonu hodinu přesvědčovat prezidenta Putina, aby nezahajoval žádný útok a nejlépe stáhl své vojáky, ale aktivně se do řešení ukrajinsko-ruského sporu zapojili i naši bratia z východu.

Včera se Slovensko rozhodlo, že přispěje k dosažní míru, a posílá na pomoc ohromnou sílu své armády, a to v počtu celých dvou vojáků. Slovenský ministr obrany se vyjádřil pro server Topky.sk, kde své rozhodnutí vysvětluje: „Účast našich vojáků v mezinárodní inspekční skupině je naším příspěvkem k deeskalaci napětí na území Ukrajiny. Příslušníci našich ozbrojených sil by měli odcestovat v nejbližších dnech.“

Tito dva vojáci budou součástí skupiny Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a strašlivá síla své vlastní armády zaskočila i samotné Slováky, kteří se ihned začali k tématu vyjadřovat v diskuzi pod článkem. My jsme se rozhodli, že nezůstaneme pozadu, to by byla ostuda, a proto žádáme ministra obrany, aby se pochlapil, nenechal se zahanbit a na Krym vyslal české vojáky rovnou tři!

Česko nesmí zůstat pozadu!