Legenda českého vinařství Dagmar Patrasová (57) a donchuán s mocným nástrojem (saxofonem, pozn. aut.) Felix Slováček (70) opět potvrdili, že jsou posedlí smrtí, což je běžná obsesivní porucha, která na dvojici podivínů sedí jako ulitá.

Slováček, který nedávno oslavil sedmdesátku a i jinak se zklidnil, a Patrasová, která nemá poslední dobou nic jiného na starosti než otravovat se svojí ketonovou dietou, které dělá píárko, jsou s kupováním hrobů hrozně otravní.

Před pěti lety, když se rozhodli, že spolu přece jen zůstanou, na sebe nejprve upozorňovali přes hrob ve Strašnicích, který si zakoupili, a Felix dokonce plánoval, jak na něm bude napsáno „Tady leží slavný saxofonista Felix Slováček a hvězda dětských srdcí Dáda Patrasová“, i když dle našeho soudu by hrobu slušelo spíš: „Tady leží buldozer dámských srdíček a princezna s vinným střikem na čele.“

Hrobem manželé doslova žili a Dáda nadšeně líčila, jak se byli s Feldou podívat, zda je to důstojné místo pro odpočinek. Teď je ale všechno jinak, když se ukázalo, že dvojice čerstvě vlastní hrob na pražských Vinohradech.

Spořivý Felix, o němž je známo, že by si pro korunu nechal vrtat koleno, se zřejmě nadchnul pro náhrobek, ve kterém je veliký otvor, čím se značně ušetřilo na materiálu. Hrobeček je také ošklivější než tamten a na horším místě, takže páreček zřejmě prodal původní místo svého odpočinku a levněji koupil jiné, přece jen po té sedmdesátce už se to fakt blíží, tak ať se s tím pak našachuje na poslední chvíli.