Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Slavný čeljabinský meteorit, který letos vyděsil celý svět, je k vidění v Praze!

Tyhle záběry obletěly celou planetu.

Letos v únoru byl celý svět svědkem první velké novodobé srážky naší planety s cizím vesmírným tělesem. Naštěstí se nekonala žádná apokalyptická katastrofa, ale přesto průlet meteoritu oblohou nad ruským Čeljabinskem vyvolal paniku i úžas.

Těleso nakonec dopadlo kousek od města a způsobilo zranění asi tisícovky lidí, během průletu se rozlomilo na několik částí a tu největší se stále nepodařilo najít na dně jezera Čebarkul, kam úlomky dopadly.

Přesto se ale povedlo získat úlomek a ten je teď k vidění dokonce i v Praze. Čeljabinský meteorit uvidíte na výstavě minerálů v Ruzyni a nebude to jediný takto originální kousek. Spolu s ním je na výstavě i meteorit z horského pásu Sikhote-Alin nedaleko ruského Vladivostoku, který zde dopadl v roce 1947.

Oba nepozemské úlomky tak představují největší lákadlo výstavy, ale k vidění je toho daleko více, například vzácné minerály rovnou za desítky milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články