Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Skrytá kamera a strážník městské policie v neuvěřitelné zpovědi během řádění černých taxikářů! Video, které vám pokazí neděli!

Série článků o řádění "taxikářů" během MS vzbudila mezi čtenáři velký ohlas. Tato nahrávka skrytou kamerou vznikla v den, kdy jsme pořídili dva tisíce fotografií celé bandy a její činnosti.
Zdroj: YouTube, eXtra.cz
+ Dalších 30 fotografií
Redakce eXtra.cz se po důkladném zvážení rozhodla uveřejnit nahrávku pořízenou skrytou kamerou během práce na reportáži o skupině "taxikářů", která prakticky pod ochranou městské policie týden obírala turisty u pražské O2 Areny v místech, odkud poctivé taxikáře vyháněli. Šéfredaktor eXtra.cz jednoho ze strážníků na místě konfrontoval a rozhovor zaznamenal skrytou kamerou. Výsledek? Neuvěřitelná demonstrace zmaru.

Několik dnů jsme během MS v hokeji upozorňovali tísňovou linku městské policie a její slavný Taxi tým, že u metra Českomoravská denně řádí slavná skupina "taxikářů" od Karlových lázní v Praze, kteří před očima strážníků, v zóně, kde nemají co dělat, denně okrádají turisty, které odvážejí mezi zápasy za přemrštěné ceny do centra, aniž by se obtěžovali pustit taxametr, a dokonce aniž by je posadili do opravdových taxíků.

Skupina deseti až dvanácti nám známých firem každý den obsadila plac na adrese Drahobejlova 53, ze kterého si před zraky městské policie udělala odpolední zlodějské hody před tradičním rejžováním u Žlutých lázní.

Speciální komando zvané Taxi tým mezitím o sto metrů dále hlídalo vyčištěné parkoviště a na naše telefonáty, že dochází k okrádání, a to pomocí konkrétních vozů, zareagovalo až dva dny po pořízení videa, a to jen proto, že se v hale nacházela primátorka Krnáčová. Naše telefonáty pokračovaly a dva dny před zátahem jsme uveřejnili materiál, který celé dění na dvou tisících fotografiích zdokumentoval.

Autor textu šel na hokej v den, kdy na místě operovali s námi spolupracující paparazzi časopisu Týden, a zastavil se se strážníky poklábosit.

Jeden z nich, sympatický čtyřicátník, kterému neradi děláme potíže, práci autora na tématu znal a dal se s ním do řeči, během které desetkrát zřejmě nevědomky zalhal, přiznal neschopnost vedení MP a MÚ problém řešit a neuvěřitelně popsal to, co naznačují všichni novináři, kteří se problematice věnují - v hlavním městě denně desítky černých, ilegálních, případně legálních, ale zlodějských taxíků okrádá turisty a MP proti nim na ulici prakticky nezasahuje.

Podle mimořádně dobře informovaného zdroje eXtra dluží tři z taxikářů operujících v okolí Pařížské ulice městu na správních pokutách a dalších poplatcích v součtu přes pět milionů korun.

Situace zaznamenaná na pětiminutové nahrávce je naprosto bizarní. Policista nejen vůbec neví, jaké má doopravdy možnosti, ale de facto doznává, že nikdo taxikáře na místě nekontroloval. Ti mají totiž vesměs falešné nebo cizí rezidentní karty, někteří řidiči jsou bez koncese, jiní vůbec nejsou taxikáři a nemají taxíky a strážník tvrdí, že mají vše v pořádku.

Co ve videu zazní za největší perly?

Strážník: Který cikáni, myslíte jako taxikáři?

(Na místě není jediný taxík, který tam má právo stát, a auta řídí všechno, jen ne taxikáři.)

Redaktor: Máte jim zkontrolovat ty modrý vjezdový kartičky!

Strážník: Oni to mají všechno v pořádku!

(Prověřili jsme podle SPZ čtyři přítomné vozy a jejich řidiče, ani JEDEN z nich neměl bydliště na Praze 9, tudíž nemohl mít autentickou rezidentní modrou kartu. Většina prověřených bydlí na Praze 3, a tudíž večer u Karlových lázní rovněž používá falešné parkovací karty jiné MČ.)

Strážník: To, že mají turbo, že mají násobič, to samozřejmě já nemůžu zkontrolovat.

(Může, ale o to nejde, podstatné je, že ví, že turista je právě nakládán do černého taxi a bude podveden a okraden a nekoná nic.)

Strážník: Taxi tým stojí támhle nahoře.

Redaktor: Vůz, který jsme nahlašovali, tu před půl hodinou okradl další fanoušky. Už jsme to nahlásili vedení celé MP, to jsou čuráci...

Strážník: Jo, děláte to dobře.

Stráník: Já mám zastavit toho člověka a říct, proč lezete do auta, který je neoznačený? To přeci nemůžou, podle zákona!

...

Redaktor: Přece vidíte, že tady okrádají ty fanoušky každej den!

Strážník: Já vím, ale co mám dělat?

(bez komentáře)

Strážník: Maj všechno v pořádku, to vím stoprocentně, že to mají v pořádku!

(V pořádku neměl nic ani jeden z námi prověřených, můžeme to dokázat.)

Redaktor: Vždyť si to domlouvají... Je tu okrádají, to neslyšíte?

Strážník: Ale slyšim!

Redaktor: A vám to nevadí?

Strážník: Ale vadí!

Strážník: Dyk ho musím chytit za ruku! Chápete to?

Redaktor: Tak já ho tady chytím za ruku. Za půl hodiny.

Strážník: On ho nejprv naloží do toho auta a pak ho vodveze a pak ho teprve kasíruje, ne tady!

Redaktor: A neměli byste právě proto nějak je sledovat? Nějak je řešit. Na to upozorňuju v úterý, ve středu...

Strážník: Pane Novotný, to bysme měli, ale tam je problém v tom, že naše vedení prostě tohle neřeší. Jak děláte, že tam píšete, to je v pořádku, to dělejte dál!

Redaktor: Ten jejich kápo, ten má falešnou i tu samolepku O2 Arena. Já vím, že vás trápím.

Strážník: Mě netrápíte, já vás naprosto přesně chápu a stydím se za to, co tady děláme. Bohužel prostě, to jako nejde. Támhle prodávaj kokoti dresy, já to vidím, protože těch dresů prodal sto. Já ho musím chytit za ruku toho kokota a mít svědky, já mu řeknu, to máte hezkou tašku a von řekne, to jsou moje.

Redakce od uveřejnění výbušného materiálu s dvaapadesáti fotografiemi pachatelů i jejich vozů čelila výhrůžkám, které jí nezabrání dál v tématu pokračovat a podpořit tak projekt Praha vs. prachy Janka Rubeše, jehož práci doporučujeme na internetové televizi Stream zhlédnout.

Donutit Taxi tým MP zasáhnout se nám podařilo dva dny po natáčení na několik hodin v sobotu a pak i v neděli během finálových bojů. V neděli MP taxikáře z prostoru vykázala. Na místě zůstal jediný vůz z naší party - zelený peugeot. Ten civilní zelený peugeot, na který jsme MP od úterka upozorňovali jako na civilní vůz, do kterého kápo party, vydávající se za oficiálního taxikáře O2 Areny a jakéhosi dispečera, usazuje pasažéry. V den, kdy jsme natáčeli toto video a hodiny monitorovali "směnu" celé party, se otočil třikrát.

Majitel vozu jej před třemi lety přepsal na svého příbuzného. Stejně tak to dělá většina taxišmejdů, aby toho využili ve správním řízení. Majitel auta i jeho řidič bydlí na Praze 7. Za volantem není ani taxikář, ani rezident, který by do zóny vůbec měl v onu dobu právo vjet, natož stát a odvážet turisty za sedm set korun do centra

Přesto přežil i nedělní čistku

Asi měl všechno v pořádku.

Autor textu se omlouvá za nekorektní výrazy, které ve videu z jeho úst zazní. Strážník o skryté kameře nevěděl a k jeho identitě nebude redakce dodávat další poznatky.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy