Je tu konečně recept, jak skoncovat s přebytečnými kily a nevypadat v plavkách jak panáček Michelin. Všichni běhají, postují na Instagram vymakané břišáky, to je teď jako trendy? Nemusíte se přidávat hned k této šílené skupince fitnesáků a filosofujících veganů, na druhou stranu vám tělo jistě poděkuje, když občas vynecháte hranolky z mekáče a playstation ovladač vyměníte třeba za tenisovou raketu.

Prababičky netrpěly nemocemi a ani nenakupovaly módu pro plnoštíhlé, neb od rána do večera dřely na polích a jediné, co za celý den snědly, byl prostý chléb se solí. Tak ne úplně jen tento extrém Babičky Boženy Němcové, ale rozhodně se necpaly cheeseburgery. Omezit stačí jen jedno jediné, a to mouku! Bezlepková dieta je nejlepším řešením, jak se zbavit kil a přitom se netrýznit hubnoucími koktejly či dokonce absolutním půstem. Tato dieta je rozšířena u pacientů, kteří trpí onemocněním zvaným celiakie, nicméně je vhodná i pro ty, kteří chtějí žít zdravě a nevypadat jako buřtík.

Nesnášenlivostí lepku trpí u nás každý druhý z 500, nicméně jen 10 % z nich o své nemoci ví. Autoimunitní onemocnění však není důvodem k pláči, neboť díky striktní dietě také zhubnete.

Lepek se bohužel běžně nachází skoro všude – v pečivu a těstovinách, čokoládě, ale často je schován i v celé řadě dalších potravin, jako například v salámech, salátových zálivkách či pivu.

Na bezlepkové potraviny nejlepší kvality se nyní zaměřila nově otevřená prodejna Bio fresh food v pražském obchodním centru Chodov. Tento obchod se specializuje na produkty pro celiaky, kteří zde naleznou bezlepkové potraviny – výborné pečivo k rozpečení, muffiny, chipsy, směsi na pečení chleba, dortů aj., nízkobílkovinové výrobky pro pacienty s metabolickými poruchami, ale také s intolerancí laktózy, tedy jogurty, sýry, ale i veganské produkty, bio a raw potraviny či superfoods.