Anglie zažívá horké dny. K nedávnému skandálu se znásilňováním dívek se teď přidal případ chlapce (14) a jeho staršího bratra (22), kteří brutálním způsobem zabili svého otčíma (54). Mladší chlapec se přiznal, že pobodal otčíma 60krát, až mu téměř oddělil hlavu od těla. Všechno to proběhlo v noci, zatímco jejich otčím spal na pohovce.

Po vraždě oba chlapci utekli a s obrovskými noži, se kterými zabili svého otčíma, chtěli spáchat sebevraždu. Pak se ale rozhodli udat. Tak šli do místního kostela, kde jenom řekli „jsme vrazi, zavolejte policii.“

Jako důvod děsivé vraždy chlapci uvedli to, že považovali otčíma za hrozbu rodiny. Sourozenci ho jednou zaslechli při hádce s jejich matkou, které otčím vyhrožoval, že donese sekeru z kůlny a zabije ji. „Museli jsme ho zabít. Viděl jsem to jako jedinou možnost, protože byl hrozbou pro každého, včetně mě, mých bratrů a maminky,“ tak se obhajoval mladší z bratrů.

A něco na tom bude. Jejich otčím byl totiž už jednou obviněn z pokusu o vraždu, když mával na staršího bratra sekerou a vyhrožoval, že ho zabije. Podle slov bratrů šlo všechno od desíti k pěti, když došlo k zproštění viny. „Myslím, že byl naštvaný, tak se chtěl mstít,“ reagoval jeden z bratrů na jeho útoky.

Co myslíte, byla jeho vražda oprávněná?