Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Škatulata v ANO: Poslance povede Alena Schillerová, Faltýnek se poroučí

Jaroslava Faltýnka nahradí na pozici předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Střídání

Sněmovní klub hnutí ANO nově povede nynější vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (57). Informaci České televize potvrdil ČTK zdroj z frakce, jejíž členové se dnes sešli na první schůzi po víkendových volbách. Schillerová vystřídá dlouholetého předsedu poslanců ANO Jaroslava Faltýnka (59).

Nyní vládní ANO bude mít i v novém volebním období v dolní komoře nejsilnější klub. Počet jeho členů ale klesne o šest na 72. Současná ministryně financí Alena Schillerová, jež není členkou hnutí, vedla jihomoravskou kandidátku hnutí ANO. Od voličů získala téměř 23.000 přednostních hlasů.

Uspořádání nové Sněmovny

Na prvních jednáních po víkendových sněmovních volbách se dnes scházejí také poslanecké kluby ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí SPD. Frakci občanských demokratů dál povede první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura, jenž je podle médií také stranickým adeptem do nové vlády

Uspořádání nové Sněmovny by se mělo odehrát v režii dosud opozičních stran volebních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty, které již také deklarovaly vůli sestavit kabinet. Ve 200členné dolní komoře budou mít 108 hlasů.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy