Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Skandální socha Věry Špinarové: Syn rezignoval, nemá už sílu bojovat za mámu

Zdroj:
+ Dalších 16 fotografií
MARNOST
Před více než rokem rozvířilo hladinu veřejného mínění umělecké dílo Davida Moješčíka, socha zesnulé zpěvačky Věry Špinarové (†65). Ta stojí na veřejném místě v Ostravě a podle mínění většiny se zpěvačce ani trochu nepodobá, lidem spíš připomíná Milana Šteindlera, Aťku Janouškovou, Janu Hlaváčovou nebo jadernou odbornici Danu Drábovou. Po výměně vedení tamní radnice to vypadalo, že bude všemi kritizovaná socha odstraněna, syn zesnulé zpěvačky už ale nemá sílu dál celou věc řešit.

Když se bronzová socha objevila, byl Adam Pavlík, syn Věry Špinarové, jejím největším kritikem. „My opravdu nechtěli, aby tam byla dokonalá podoba. Jen by asi bylo záhodno, aby se socha aspoň trošku mámě podobala. Přitom tahle je někde úplně jinde. Je to jiný člověk. S mámou to nemá nic společného. Kdyby ten sochař udělal jenom pamětní desku, tak udělá líp,“ prohlásil před rokem.

Únava

Pak svitla naděje kvůli změně politické garnitury. „Naštěstí se po volbách vyměnilo vedení radnice, s tím novým se naštěstí dá jednat. Mám z nich celkem dobrý pocit, tak snad jednání povedou ke zdárným koncům,“ řekl nám loni v prosinci syn zesnulé hvězdy.

Jenže nyní už ani novým politikům moc nevěří. „Zatím se nic nezměnilo, socha je stále na svém místě. Měla by se konat jakási dražba, ale co vím, je nějaký problém se smlouvou s tím panem sochařem. Byl bych hrozně rád, kdyby to nějak dopadlo, stále tomu ale brání smlouva podepsaná bývalým vedením radnice. Už jsem z toho ale unavený. Mám strach, že se to nechá vyšumět,“ krčí nyní rameny Adam Pavlík, který obraně maminky věnoval velké množství času a energie, jejíž zásoby ale nejsou bezedné.

Čtěte také:

Související články

Další články