Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Silvestr v Kolíně nad Rýnem: 80 obětí sexuálních útoků a krádeží od přistěhovalců

Zdroj: profimedia.cz
Hodně bujarého silvestra si užili obyvatelé německého Kolína nad Rýnem. Policie tam řeší rozsáhlý případ sexuálních útoků a krádeží během silvestrovské noci. Podle posledních informací, které listu Kölner Stadt-Anzeiger oznámil policejní prezident Wolfgang Albers, se jedná až o 80 obětí! Svědci shodně vypovídají, že co se útočníků týče, jednalo se o mladé muže arabského vzhledu.

K útokům došlo na náměstí a nedaleko kolínského nádraží, kde se shromáždila asi tisícovka mužů, kteří byli podle všeho přistěhovalci. Dav se následně rozdělil na skupinky o 20 až 100 lidech. V těchto tlupách sexuálně obtěžovali a okrádali ženy Obtěžováno bylo nejméně 15 žen. "Stav, kdy uprostřed města dochází k takovým činům, je nepřípustný," uvedl policejní prezident.

"Náhle jsem ucítila ruku na svém zadku, pak na prsou, nakonec mě osahávali všude," uvedla jedna z obětí. "Jeden útočník sáhl do kalhot i policistce v civilu," sdělil Arnold Plickert z policejního odborového svazu. Policie je přesvědčena, že některé případy sexuálního obtěžování ze silvestrovské noci měly rozptýlit ženy od pozornosti, aby jim následně mohly být ukradeny kabelky, peněženky, mobilní telefony a další cennosti, které měly u sebe.

Úřady se snaží uklidnit rozčílenou veřejnost, a přesto, že oběti vypovídají, že vzhled útočníků byl jasně arabského a severoafrického vzezření, jeden z vyšetřovatelů listu Kölner Stadt-Anzeiger řekl, že za krádežemi a obtěžováním nejsou uprchlíci, kteří v posledních měsících do Německa masově přicházejí.

Související články

Další články