Pětadvacetiletá Lauren Yardley z Británie nebyla spokojena s velikostí svého poprsí a rozhodla se investovat necelé čtyři tisíce britských liber (asi 120 000 Kč) do jeho zvětšení. To však ještě nevěděla, co ji čeká! Netrvalo dlouho a jeden z implantátů našel cestu ven z jejího těla.

Lauřiny problémy začaly dva měsíce po prvním zákroku. Tehdy si uvědomila, že její pravé ňadro je větší než levé. Lékaři jí diagnostikovali tzv. kapsulární kontrakturu – tedy stav, kdy tělo odmítne přijmout implantát – a doporučili, aby operaci podstoupila znovu. O další čtyři týdny později ke svému zděšení zjistila, že implantát jí doslova visí ven z prsa.

Tentokrát už odborníci z nottinghamské kliniky Tonic Cosmetic Surgery konstatovali, že implantát nemohou vložit zpět, neboť její tělo potřebuje nějaký čas na zotavení. To v praxi znamenalo, že Laura byla nucena žít s nerovným hrudníkem celých sedm měsíců.

Nakonec vše dopadlo dobře. Laura se ale z traumatického zážitku poučila a varuje ostatní ženy před možnými nežádoucími účinky implantátů. „Necítila jsem skoro žádnou bolest, jen nepohodlí. Doktor v nemocnici mi pak sdělil, že nikdy nic podobného neviděl. Nemohl uvěřit tomu, že nejsem v septickém šoku,“ říká Laura. „Jsem velmi šťastná. Mohlo to skončit mnohem hůř. Nejstrašnějších bylo těch sedm měsíců, kdy jsem měla implantát pouze v jednom prsu,“ vzpomíná.

Celkem zaplatila 3 750 liber (cca 112 000) Kč za první zákrok v září 2009, 850 liber (cca 25 000 Kč) za korekční operaci a 1 000 liber (cca 30 000 Kč) jako příplatek za nahrazení chybějícího implantátu. „Lidé se mě vždy ptají, jestli bych do toho po tom všem šla znovu a já pokaždé odpovídám, že ano. Ale stálo mě to majlant,“ dodává s úsměvem mladá vychovatelka.