Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Šílenec v neoprenu: Potápěč se rozhodl nakrmit nejnebezpečnějšího žraloka na světě!

Odvážný potápěč se spolu s fotografem Rainerem Schimpfem vydali nakrmit
tygřího žraloka.
+ Další 3 fotografie

Při pohledu na úvodní fotografii vám určitě v hlavě zní hudební motiv, kdy v hororu Čelisti útočí obrovský žralok na koupající se lidi.

Něco podobného, ale naštěstí s dobrým koncem se odehrálo u pobřeží Port Elizabeth v Jižní Africe. Jeden neuvěřitelně odvážný potápěč se rozhodl nakrmit toho nejnebezpečnějšího žraloka vůbec. Na dechberoucích fotografiích, které vytvořil Rainer Schimpf, je potápěč v hloubce téměř pět metrů pod hladinou s kyblíkem plným sardinek. Během chvíle se kolem něj vytvořil roj malých žraloků a spolu s nimi se objevil i žralok tygří, který vážil asi 900 kilogramů.

Tento kousek by mnozí možná odsoudili právě pro jeho obrovské riziko a zřejmě z toho důvodu nechtěl být potápěč jmenován. Žralok tygří má podle statistik ISAF na svědomí 12 % všech útoků na potápěče, je zodpovědný za víc fatálních útoků na člověka, než kterýkoliv jiný druh žraloka včetně žraloka bílého.

Mohlo by vás zajímat

Další články