Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Show Peče celá země je zpět! Změna v porotě a tři záludné úkoly pro soutěžící

Peče celá země: Nová posila Míša Landová a záludné úkoly!
Zdroj: se souhlasem ČT
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
reality show

Diváci České televize se mohli opět přenést prostřednictvím televizních obrazovek do provoněné kuchyně a hltat očima nádherné a chutné cukrovinky. Peče celá země odstartovala první epizodou svou druhou řadu oblíbené kulinářské show, kterou opět moderovalo herecké duo Tereza Bebarová (46) a Václav Kopta (56). Dvanáct lidí ze všech koutů země  budou i tentokrát usilovat o titul nejlepšího amatérského pekaře a cukráře pod dohledem přísné komise Josefa Maršálka (39) a Míši Landové, která v postu porotkyně vystřídala kolegyni Mirku van Gils Slavíkovou (61). Malá změna

Další řada klání milovníků a milovnic pečení s názvem Peče celá země má za sebou první díl, první úkoly a samozřejmě i první vyřazování. Diváci České televize se mohli seznámit s partou dvanácti soutěžících, prožívat s nimi chvíle napětí, radovat se z úspěchů a samozřejmě pěkně rozdráždit své chutě na něco sladkého.

Kromě úkolů pro účastníky reality show čekalo na fanoušky pořadu i překvapení v podobě změny v porotě. Zatímco v předchozí sérii byla pravou rukou pekaře a cukráře Josefa Maršálka cukrářka a držitelka francouzského titulu Professeur en Sucre d'Art Mirka van Gils Slavíková, tentokrát se v roli nesmlouvavé porotkyně mohli diváci seznámit s cukrářkou, blogerkou a královnou makronek Míšou Landovou.

Tak jako minule i nyní pořadem provázela milá dvojice oblíbených herců Tereza Bebarová a Václav Kopta, které můžete znát z řady českých filmů a seriálů. Václav si během první série doplnil pekařské nedostatky ve vzdělání. Zatímco dříve dle slov Terezy nepoznal ani linecké těsto, tentokrát diváky přivítal vyjmenováním celé řady sladkých dobrot. Seznam laskomin zakončil svými slovy "klasika": "V Čechách a na Moravě se vždy peklo, peče se a péct se bude." A soutěžící mohli začít předehřívat troubu.

Záludné úkoly

První soutěžní úkol, který adeptům na výhru ve výši 100 tisíc korun Míša s Josefem zadali, byl na téma Bublanina. Podle Maršálka jde o lehký začáteční recept, na kterém se toho ale také dát dost zkazit. "Doufám, že nás nečeká přehlídka suchých buchet," vyřkl své obavy přední český cukrář a autor mnoha knih o pečení.

Ani pečení zdánlivě jednoduchého základního receptu se neobešlo bez nervydrásajícího vypětí. Například soutěžící Micha se během výzvy pořádně zapotil. Udělal totiž příliš mnoho těsta, které se mu na menším plechu nechtělo dopéct v potřebném čase. Nakonec to ale za pomoci svých soupeřek všechno stihl a mohl si na chviličkou oddychnout.

I když by se dalo čekat, že bublaninu dělají všichni podle stejného postupu, každý ze soutěžících ji pojal naprosto po svém a vnesl do pečení kus svého dětství a inspirace pekařským uměním svých babiček.

Přesto ale mnoho soutěžících ve zdánlivě jednoduchém úkolu pohořelo. Míša a Josef jim při ochutnání často vytýkali nedostatek ovoce a jeho propadnutí těstem až na dno buchty.

Druhý úkol, který si pro soutěžící připravil Josef Maršálek, byly rakvičky se šlehačkou, a to byla věru pořádná záludnost. Dokonce i nová porotkyně Míša svého kolegu lehce pokárala, co si na pomyslný "rozjezd" pro amatérské pekaře a cukráře připravil. Ten se ale ohradil, že rakvičky se šlehačkou jsou českou cukrářskou klasikou a právě při jejich přípravě se ukáže, jaký mají soutěžící cit pro pečení.

Mnozí soutěžící ale pekli tento dezert ve svém životě zcela poprvé. Samotné hodnocení, které bylo anonymní, dopadlo velmi kladně a amatérští cukráři si vysloužili od obou porotců uznalý potlesk.

Dort všem zavařil

Třetí a poslední výzvou tohoto dílu byl vrstvený válcový dort, který měl za úkol porotu ohromit nejen svým dokonalým dekorem, ale zároveň i úžasnou chutí. Na zvládnutí úkolu měli účastníci reality show čtyři hodiny. Zdánlivě hodně času ale pod psychickým tlakem a televizními kamerami to bylo úplně jiné, než když člověk peče v pohodlí vlastní kuchyně.

Jak to tak v soutěžích bývá, někteří měli trošku toho sladkého štěstí a splnili zadání na jedničku, jiní pohořeli, ať už co se konzistence korpusu, krému či požadované výšky 25 centimetrů týče a svůj úkol nesplnili.

První díl nakonec opustil Michal, kterému se, až na rakvičky, dařilo nejméně. Absolutní vítězkou první epizody se stala Jana, která se po vyhlášení a potlesku poroty i moderátorů dokonce rozplakala radostí.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy