Když se tvůrci rozhodnou dát dohromady pár snů, někdy to dopadne ještě hůř, než byste si mohli představit. Přesně takový je případ akčního trháku z let 90. s názvem Specialista, který by měl být krásně roztomilý tím, že se jedná o duchaplné béčko, před nímž se lidem doporučuje trochu se opít, aby to dokázali vstřebat.

Sharon Stone a Sylvester Stallone nicméně byli sázka na jistotu, ale v tom, že horší pár na plátně spolu jen těžko uvidíte. Není divu, že dvojice získala Zlatou malinu, což je antioscar, za nejpříšernější dvojici ve filmu, ale tím tragédie Specialisty ještě nekončí.

Příběh o zbohatlické paničce (Sharon), která si najme specialistu na výbušniny (Sylvester), aby pomstil smrt jejích rodičů, je hodně velká špatnost i pro milovníky záměrně špatných filmů. Kromě toho, že ve scénáři jsou díry, jakoby tam řádilo hejno krys, na sebe jednotlivé scény nenavazují ani logicky, ani konverzačně, přičemž tady se o dialozích nedá ani hovořit.

Vypadá to totiž, jako by režisér vytahoval náhodně vylosované útržky vět z generátoru slov a pak je za sebe slepoval jako leporelo. Jednu báječnou věc ale přeci jen tahle nechtěná komedie převlečená za akční film má. A to ústřední píseň Turn the beat around od velké hvězdy popu 80. a 90. let Glorie Estefan, jenže text nemá s dějem vůbec nic společného. Zpívá se tam totiž o flétnistovi a o bubeníkovi, jak skvěle válí, a na pozadí se ukazují obrazy z filmu.

Není divu, že tenhle film prostě musíte milovat. Je tak strašlivě, strašlivě špatný, že dokonce k tomu nesedí ani muzika, a nahé postelové scény Sharon a Sylvestera jsou přehlídkou toho nejhoršího, co můžete na plátně vidět, a to už je co říct, když se vám nelíbí filmový sex. Ideální zábava na dnešní večerní vymytí mozku. Od 22:35 na Nově.