Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Seznamte se s Ippo – křížencem zebry a osla

Ippo se narodila na jisté zvířecí farmě v italské Florencii.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Čtyřměsíční Ippo je takzvaný zedonk (někteří autoři používají i jiné termíny), tedy potomek osla a zebry – živoucí důkaz toho, že mezidruhoví hybridi nutně nemusí být neduživí chcípáčci, kteří se sotva drží při životě.

Křížení osla a zebry je poměrně vzácné, ale občas k němu dochází. V tomto konkrétním případě samec zebry jménem Martin přeskočil plot svého výběhu a vydal se na návštěvu do oslích stájí, kde jeho srdce vzplálo láskou k jisté Giadě. Jejich krátký románek ovšem nezůstal bez následků – o dvanáct měsíců později se narodila Ippo.

Jak sami vidíte na fotografiích, kříženci jako Ippo na první pohled připomínají spíš osla než zebru, avšak mají pruhovaná bříška i nohy. Ve srovnání s oslem jsou také mnohem divočejší a temperamentnější.

Bohužel, stejně jako muly, i tito hybridi jsou zpravidla neplodní (byť ani toto neplatí absolutně). Ippo nicméně netrpí žádnými zdravotními problémy a díky své výjimečnosti si už získala celou řadu příznivců – podle dostupných informací o ni projevila zájem dokonce i společnost Walt Disney. Věříme proto, že ji čeká dlouhý a šťastný život.

Související články

Další články