Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Seznamte se: 5 předků, po kterých byl pojmenován novorozený britský princ George

Malý princ má celkem tři jména, je na tom lépe než jeho otec William,
který má čtyři.
+ Další fotografie

Výběr jména pro dědice trůnu není žádnou souhrou náhod nebo výsledkem toho, jak se Kate Middleton zrovna včera vyspala. Jméno musí být významné, symbolické a musí odkazovat na bohatou historii královského rodu. Také by mělo být jednoduše zapamatovatelné a civilní. Se jménem před pár dny narozeného princátka George Alexandera Louise má souvislost celkem pět jeho předků. Tohle jsou oni.

Král George VI.

Až jednou princ usedne na královský trůn, bude oficiálně zván, pokud si tedy nevybere jiné panovnické jméno, což může, jako král George VII. Je to jméno, které nesl otec královny Alžběty II., George VI., a její dědeček, král George V. Zajímavé přitom je, že Alžbětin otec se jmenoval Albert Frederick Arthur George, král George se z něj stal poté, co zastoupil na trůnu svého bratra, který se panování vzdal kvůli sňatku s rozvedenou Američankou Wallis Simpson. Volbou svého jména chtěl symbolicky nastolit novou éru britské monarchie. Pokud jste viděli film Králova řeč, je právě o něm.

Jméno George navíc odkazuje také na sv. George, patrona Anglie.

Lord Alexander Cambridge

Jméno Alexander odkazuje na novou spojitost královské rodiny ke Cambridge. William (31) a Kate (31) se totiž po svém sňatku stali oficiálně vévodou a vévodkyní z Cambridge a právě Alexander Cambridge byl manželem pravnučky královny Viktorie.

Královna Alžběta II.

Jméno Alexander je i pocta královně Alžbětě, Alexandra je totiž její prostřední jméno.

Princ William

Poslední jméno Louis malý George získal po svém otci Williamovi, jehož celé jméno zní William Arthur Phillip Louis.

Lord Mountbatten

Mnozí čekali, že princátko bude mít ve jméně Charles po dědečkovi nebo Phillip po pradědečkovi, ale jeho třetí jméno Louis je také vlastně tak trochu pocta jim dvěma, neboť tak se jmenoval Charlesův dědeček, tchán královny Alžběty a válečný hrdina, lord Louis Mountbatten.

Mohlo by vás zajímat

Další články