Šminky jsou ihned po push-up podprsence a polívce v pytlíku největším ženským švindlem v dějinách. O to smutnější je, že drtivá většina chlapů zmalovanou čuchtu nedokáže rozpoznat. Když se jich zeptáte na názor týkající se make-upu a umělé krásy, sborově zabučí, ale na ulici slintají nad každou omalovánkou se silikonama. Já mám sice taky přifouknutý hrudník, nicméně moje krása je založena v první řadě na výhře v genetické loterii a pravidelné péči o zevnějšek.

Bohužel pro muže líčení dokáže zázraky a obyčejná zrůdička se pár tahy štetce dokáže proměnit ve slušnou kost. Ostatně stačí se podívat na české fashion blogerky. Ty bez tuny kosmetiky neodešlou ani e-mail. Abych však jen nerýpala do ošklivek, rozhodla jsem se s pány podělit o 5 rad, díky kterým se vyhnou šoku při probuzení vedle nové známosti. Bez ohledu na to, zda-li je to úlovek ze sobotní diskotéky, nebo platonická láska ze střední.

1) Řasy jak smetáky

Rozcuchala vám jedním mrknutím účes? I přes všechny zázračné řasenky a vodičky zkrátka není možné, aby žena měla milion natočených řas o délce několika centimetrů. Velmi husté řasy jsou nalepovací a jediným štěstím je, že většina husiček si je ani nedokáže správně nalepit. Podíváte-li se pořádně, většinou uvidíte, že jsou křivě, jak když pes močí.

2) Nacvakávací hříva

Dlouhé a husté vlasy jsou sexy. Pro krátký účes se rozhodují jen lesbičky, jinak nezajímavé modelky a ženy po padesátce. Všechny ostatní ženy udělají vše pro to, aby měly pořádnou hřívu. Nechávají si přidělávat prameny vlasů, které oko průměrného nadržence nedokáže odhalit. Nechcete-li se jednoho rána probudit vedle oškubaného kuřete, zkuste se zaměřit na to, jestli u hlavy vaší vyvolené nevidíte spoje a jinak husté či zbarvené prameny vlasů. Nebo jí za vlasy prostě zkuste silně škubnout.

3) Pořádná huba

Šťavnaté rty lákají k všelijakým hrátkám. Vynechám botox a další chemické fígle, kterými lze z úzkých rtů vyrobit solidní pračku na penisy. Mnohem běžnější je změna tvaru rtů vhodným nalíčením. Chlap se totiž podívá ženě na rudou pusu a vypne mu mozek. Už vůbec si nevšimne toho, že rtěnka je řádně přetažená a velikost skutečných rtů nestojí za řeč. Nenechte se takhle hloupě napálit od slečny, která by mohla z fleku dělat klauna v cirkusu.

4) Krása končí pod bradou

Přirozené líčení je těžké odhalit a večerní vrstvu dokonalého make-upu taky nedokáže prokouknout úplně každý. Chlapovi toužícímu po pravdě tak zbývá buď vzít holku na rande do sauny, nebo se zaměřit na barvu obličeje, krku a dekoltu. Opět je zapotřebí využít toho, že většina žen se zkrátka neumí nalíčit. Ksicht v barvě karotky a světlý krk je jasným znamením toho, že s vrozenou krásou dotyčné to nebude až tak horké.

5) Obočí jak rohlíčky

To nejlepší úplně na závěr! Tvar a upravenost obočí dělá s výrazem tváře kotrmelce a já se nikdy nepřestanu divit tomu, vedle jakých kreatur se pánové ve společnosti objevují. Obočí nemá vypadat jak vanilkový rohlíček, fajfka, tenká modrá linie, housenka, prales a bůhví co ještě. Správný tvar obočí je přesně daný. Hodně holek si ho nechává dotetovat, případně si ho dokresluje. Zaměřte se na tuto část obličeje a snadno odhalíte parádnici, která bude ráno vypadat úplně jinak, než když vám skákala ožralá do postele.

Že je vám pětice mých rad k prdu, protože se každé ráno probouzíte vedle dokonalé princezny? Buď jste doopravdy zamilovaní, nebo má ta vaše princezna nastaveného budíka tak, aby se stihla nalíčit. Nebo chodí spát na prasáka a ráno si líčení z předešlého dne jen přetáhne. Všichni víme, co je pravděpodobnější, a proto si moje rady vemte k srdci. Vzpomeňte si na ně vždy, kdy vás zas bude nějaká přesvědčovat o tom, že se tak dokonalá narodila.