Senzační Plíšková otočila dramatický duel se Sabalenkovou: Je ve finále

Wimbledon: Karolína Plíšková jde do finále
Zdroj: Profimedia
Wimbledon

Tenistka Karolína Plíšková porazila v semifinálové bitvě Bělorusku Arynu Sabalenkovou po třech setech 5:7, 6:4 a 6:4. Česká jednička si tak vybojovala premiérový postup do finále Wimbledonu. V něm bude Plíšková v sobotu proti Australance Ashleigh Bartyové hrát o svůj první grandslamový titul v kariéře.

Karolína Plíšková se letos potýká s horší formou, než na jakou je zvyklá. Zato její soupeřka Aryna Sabalenková zažívá svou nejlepší sezonu. Mezi tenistkami je letos s 34 výhrami nejlepší, což jí vyneslo i čtvrté místo v žebříčku. Česká hráčka tak do duelu nastoupila jako mírný outsider, byť na turnaji dosud předváděla parádní výkony.

Plíšková se oklepala

Na úvod prvního setu se moc nehrálo, od obou hráček přícházelo jedno eso za druhým a výměny byly krátké. Obě hráčky si hlídaly své podání, i když Plíšková měla hned osm brejkbolů, které ale nevyužila. Zejména ten za stavu 5:5 musel Plíškovou hodně mrzet a dost možná jí vzal i vítr z plachet. Sabalenková si totiž uhlídala podání a následně ho sebrala Plíškové, což byl zároveň setbol. Běloruska tak získala první set v poměru 7:5.

Plíšková dobře věděla, že má nůž na krku a musí zabrat. Začátek druhého setu byl ale podobný jako úvod prvního. Nakonec se ale české tenistce podařilo za stavu 2:2 prolomit podání Sabalenkové. To se nakonec ukázalo jako zásadní, protože Plíšková už vedení udržela a dotáhla druhý set do vítězného konce, přestože v závěru Běloruska vyvinula velký tlak.

Šance na titul je blízko

Česká jednička vtrhla do třetího setu jako uragán a hned na úvod se jí podařilo prolomit servis Sabalenkové. Jinak kvalitně servírující Běloruska byla v problémech. Plíšková si vedení zvládla pohlídat a nakonec dopodávala do vítězného konce 2:1 na sety.

Sestra Kristýny Plíškové si tak vůbec poprvé zahraje finále Wimbledonu a má šanci ukořistit první grandslamový titul v kariéře. Musí ale udělat ještě poslední krok: v sobotu porazit nasazenou jedničku turnaje Ashleigh Bartyovou z Austrálie.