Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Sedm nejdivnějších a nejlepších fosilií, které byly kdy nalezeny: Uvidíte pavouka nebo gigantického mravence!

fosílie
Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie

Určitě jste slyšeli o příšerném zvířeti z hlubin, které je třikrát větší než obávaný velký žralok bílý, a kdyby na vás zaútočilo, ani by vás nemuselo kousat. Protože i velryby by si dávalo ke svačince. To zvíře, vlastně paryba, se jmenuje se Megalodon a skutečně existovalo, nález jeho čelisti se považuje za jeden z největších objevů vůbec.

Megalodon žil asi před 15 miliony let a podle vědců ho vyhubilo ochlazení mořských proudů. Ale podle spousty lidí je obří žralok pořád mezi námi, respektive někde ve tmě oceánu a občas zaútočí. Množí se různá svědectví a na rozbitých lodích se nacházejí stopy po obrovských zubech. Ovšem tohoto tvora ještě nikdo nikdy neviděl, ačkoliv se jeho obvyklých 16 metrů na délku určitě nedá přehlédnout.

Ať je to jak chce, nález fosilie jeho čelisti patří pro paleontology mezi unikáty stejně jako například třicetikilová lebka nosorožce. Fosilie stará necelých 10 milionů let vypovídá, že zvíře zemřelo v ohni, jeho lebka je ožehnutá, a nejspíš za to mohl výbuch sopky, prehistorického nosorožce spálila láva. Navíc měl na rozdíl od dnešních nosorožců rohy dva.

Mezi další giganty patří také obří mravenčí královna stará 50 milionů let, velká jako kolibřík. Tělo měla přes pět centimetrů dlouhé. Ani roztomilí malí tučňáčci dřív v pravěku nevypadali tak roztomile, prehistorického tučňáka byste se nejspíš s jeho metr a půl silným zobákem dost báli. 36 milionů let starý tučňák lovil ryby a žil v místě dnešního Peru, kde také byla vykopána jeho obrovská kostra.

Související články

Další články