Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Se zadrženými Čechy v Turecku to vypadá zle. Co vyjednal ministr Zaorálek?

Markéta Všelichová je podle Turků napojena na kurdské teroristy.
Zdroj: Facebook.com
+ Další 2 fotografie
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jednal v Ankaře se svým tureckým protějškem Mevlütem Çavusogluem. Řeč přišla také na dva Čechy, které turecká strana považuje za teroristy. Zaorálek uvedl, že situace Markéty Všelichové a Miroslava Farkaše není vůbec dobrá.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek neveze z Turecka dobré zprávy. Turci jsou přesvědčení, že Markéta Všelichová a Miroslav Farkaš pomáhali kurdským milicím YPG, což je podle tureckých zákonů terorismus.

Zaorálek se snažil Turkům vysvětlit, že oba Češi přijeli do oblasti pomáhat. Podle svých slov zde chtěli stavět nemocnici.

Proti Všelichové a Farkašovi ale svědčí fotografie a materiál, který dávali na internetové sociální sítě. Podpora Kurdů je z těchto snímků zřejmá.

Lubomír Zaorálek nechce kazit dobré vztahy s Tureckem, uvědomuje si, že situace obou zadržených Čechů je hodně složitá.

„Našli u nich materiály, které zmiňovaly YPG, která je v Turecku považována za teroristickou organizaci. Na tomto základě byli převezeni do města Şirnak, kde jsou v tuto chvíli zadrženi. Vyslechl je prokurátor a byli obviněni z příslušnosti k teroristické organizaci,“ uvedla pro idnes.cz mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Lubomír Zaorálek uvedl, že oba zadržené Čechy budou moci v blízké budoucnosti navštívit jejich rodiče.

Čechům výrazně ublížily víkendové události z Istanbulu. Kurdští teroristé zde spáchali masakr u fotbalového stadionu – psali jsme ZDE.

Související články

Další články