Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Daisy Lee Horoskop

Nejnovější kauzy

Sbohem, asi to nezvládnu. Zprávy obětí londýnského požáru, které posílaly blízkým, když se jim kouř dral do bytů!

Příběhy obětí londýnského požáru jsou velice silné a emotivní.
+ Další 3 fotografie
Únikový plán budovy Grenfell Tower hovořil jasně. V případě požáru zůstaňte v bytech. Situaci také zkomplikoval fakt, že budova měla jediné schodiště. Právě kvůli těmto nedostatkům zůstalo několik desítek lidí uvězněno ve svých bytech. Někteří volali svým blízkým a žádali je o pomoc, druzí se smířili se svým osudem a loučili se po telefonu a textových zprávách. Toto jsou jejich příběhy.

1. Nemůžeme se jim dovolat. Doufáme, že to zvládli.

Přátelé přidali na Facebook fotku Mariem Elgwahry (27), manažerky obchodu, která žila se svou matkou Suhar v 19. patře budovy. V příspěvku stálo, že se jí nikdo nemůže dovolat už od brzkých ranních hodin.

Také se objevil příspěvek o italském páru Glorii Trevisan a Marcu Gottardim, kteří se přestěhovali do 23. patra před třemi měsíci. Sestřenice Pamela Pizziolo řekla: „Nemáme o nich žádné zprávy od včerejší noci a jejich telefony jsou nedostupné. Modlím se k bohu, aby byli v bezpečí.“

2. Umělkyně psala kamarádovi: „Modli se za mě.“

Khadija Saye, (24), jejíž díla jsou vystavena na prestižním Bienále v Benátkách, psala přátelům, že se se svou matkou Mary Mendy (54) nemohou dostat ze svého bytu ve 20. patře. Obě dvě jsou pořád nezvěstné. Její přátelé vypověděli, že poslední zprávy dostali kolem třetí hodiny ranní. „Modlete se za mě prosím. Hoří celá budova. Kouř je hrozně hustý. Modlete se za mě a za mou matku. Myslím, že omdlím.“

3. Nevíme, co máme dělat!

Vystrašená dvanáctiletá dívka Jessica Urbano volala svojí matce v 1:40 ráno. Říkala, že je uvězněná uvnitř hořící budovy. Mladá školačka zůstala na chodbě 20. patra s ostatními. Dodala pak: „Nevíme, co máme dělat.“ Její matka Adriana Ramirez byla na cestě domů z práce a snažila se dostat do hořící budovy, ale zastavily ji plameny. Od té doby od svojí dcerky neměla žádné zprávy. Jeden z očitých svědků vypověděl, že viděl jakousi malou holčičku, kterou nakládali do záchranky. Matce Jessicy Urbano se však zatím nepodařilo se s dívkou shledat.

4. Hasič dal telefon bratrovi: „Řekni své sestře, že ji miluješ.“

Když jí tříletý syn zkolaboval v rukách, Zaniab Dean volala svému bratrovi o pomoc. Venku před domem bezmocný bratr Francis Dean nevěděl, co má dělat. Přes telefon se pokoušel navést svoji sestru se synovcem ven z domu, poté dal svůj telefon jednomu ze zasahujících hasičů. Hasič poté do telefonu řekl, že pomoc už je na cestě a předal telefon zpátky Francisovi se slovy: „Řekni své sestře, že ji miluješ.“ Francisu Deanovi bylo hned jasné, že se má bát toho nejhoršího. Po krátké chvilce byl telefon nedostupný. Zainab Dean se prý pokoušela z budovy dostat, i když se bála kouře na schodišti. Nakonec to zkusila, ale její syn jí zkolaboval v rukou. Musela mu dát dýchání z úst do úst.

5. Je tu hodně kouře. Lidé skáčou z oken!

Studentka poslala dramatickou zprávu o tragédii, kterou zažívala, na Twitter. Její otec je také pravděpodobně jednou z obětí. Rebecca Ross (22) byla rozrušená, když si uvědomila, že je její otec uvězněn v pekle. Steve Power (63) byl nedostupný. Rebecca o něm nevěděla nic od té doby, co se přimotala do skupinky vystrašených sousedů. Poté online napsala, že je zoufalá a bude ráda za jakoukoli informaci.

Mohlo by vás zajímat

Další články