Mít štíhlé tělo je dřina. Všechno stojí na zdravé vyvážené stravě a dostatečném pohybu. A když tyhle základní kameny chybí, kila se načítají a pneumatika přetéká přes lem džínsů. Dietáři a odborníci na zdravou stravu se z tohoto receptu nejspíš zhrozí, ale my si ho nemůžeme nechat pro sebe, protože prostě funguje.

Voda, med a skořice. Jen tyhle tři věci vám budou stačit na výrobu hubnoucího elixíru, který rozpohybuje metabolismus a kila poletí dolů. Funguje, ale rozhodně nečekejte, že po týdnu zhubnete deset kilo.

A jak elixír připravit? Vodu na jeden šálek v prvním kroku převařte v menším hrnci, do vroucí vody nasypte jednu čajovou lžičku skořice, rozmíchejte a přestaňte vařit. Hrnec zakryjte poklicí a nechte na chvíli odstát. Do vlažné vody potom přidejte dvě čajové lžičky medu a máte hotovo. Opravdu ale počkejte, až bude voda vlažná, a med nikdy nepřidávejte do vody horké. Všechny obsažené dobroty by se totiž vypařily.

Nápoj se pije dvakrát denně – půl šálku po probuzení a půl těsně před tím, než jdete spát. Skořice funguje jako termoregulátor, urychluje látkovou výměnu a snižuje vysoký cholesterol. Med obsahuje vitaminy, minerály a urychluje metabolismus.