Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Romský fotbalový tým podal na soupeře trestní oznámení kvůli rasismu. Co se dělo na hřišti?

Romský fotbalový tým podal na soupeře trestní oznámení kvůli rasismu. Co se dělo na hřišti?
Zdroj: SK Roma

Rasismus, nebo jedno velké nedorozumění? Těžko říct. Každopádně fotbalové utkání mezi Čečelicemi a SK Roma se nedohrálo. Čečeličtí hráči měli údajně na protihráče tmavší pleti rasistické narážky. To však hráči i vedení klubu Čečelic popírají.

Po patnácti minutách od začátku zápasu romský hráč fauloval obránce Čečelic. „Kluk od nás to neubrzdil a narazil do jejich hráče. Jasný faul, dostal žlutou kartu a omluvil se,“ tvrdí serveru Blesk.cz David Surmaj, kapitán Romy.

„Jenže ten faulovaný křikl: 'Jak jsi černej, tak jsi blbej!' Začali říkat, že jsme černý huby a Hitlera na nás. Rozhodl jsem, že ze zápasu radši odstoupíme. Naši hráči jsou docela horkokrevní, nedopadlo by to dobře, strašně bychom se pokopali a došlo by ke zbytečným potyčkám. Že na nás křičí diváci, to je normální, toho už si ani nevšímáme, ale naštvalo nás, že už je to i na hřišti mezi fotbalisty. To se mi stalo poprvé,“ dodává Surmaj s tím, že si není vědom toho, že by jeho klub protihráče nějak provokoval.

Vedení Čečelic v čele s Jiřím Kábrtem ale tuto verzi odmítá. „Proti těmhle slovům se musím tvrdě ohradit! Nic takového jsem na hřišti neslyšel, tyhle záležitosti se u nás nedějí. Nikdo z nás není rasista. Nevím, co na to říct, je to nesmysl.“

Policie se k celému incidentu zatím nevyjádřila a dál probíhá vyšetřování.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy