Je tomu přesně rok, co Francouz tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel vjel s kamionem do pěší zóny na promenádě v Nice. V té době zde probíhaly zmiňované oslavy, a tak se pěší zóna hemžila lidmi. O život přišlo 86 lidí a k odpovědnosti za útok se přihlásil islámský stát.

Při útoku zemřeli nevinní lidé, většina z nich byli turisté, kteří se přišli podívat na oslavu státního svátku. Útok nikdo nečekal, lidé neměli nejmenší šanci. Někteří lidé ztratili i několik členů svých rodin. Bolest, jaká přeživší provázela se nedá slovy popsat. Na své zemřelé dnes budou vzpomínat příbuzní a přátelé po celém světě.

I Nice si tento smutný den připomene a památku obětí uctí v podobě piety plné vzpomínek na zesnulé. Podél pobřeží bude umístěn 170 metrů dlouhý plakát, na kterém bude umístěna zpráva, která půjde přečíst pouze z ptačí perspektivy. Text bude odhalen ve 20:00 na obřích obrazovkách. Následovat bude koncert k uctění památky mrtvých. Dále je naplánováno vypouštění balónků a celou akci budou doprovázet speciální světelné efekty. Ohňostroje se však letos nedočkáme.

Ve čtvrtek do Paříže kvůli oslavám pádu Bastily přicestoval i americký prezident Donald Trump. Ten se v odpoledních hodinách sešel s francouzským prezidentem Macronem, se kterým měl projednávat situaci v Sýrii a boj proti terorismu. Během jeho pobytu byla z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřena slavná Eiffelova věž.

Útok v Nice byl prvním teroristickým počinem, který odstartoval vlnu útoků v Evropě. Po Nice následovaly útoky v Berlíně, Londýně a Stockholmu.