Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Rod Targaryenů se ujímá vlády na HBO: Kdo je kdo v seriálu Rod draka

Hlavní postavy seriálu Rod Draka.
Zdroj: Se souhlasem HBO / Se souhlasem HBO / Se souhlasem HBO / koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
nový seriál

Dlouho očekávaný seriál Rod draka je konečně tady - rod Targaryenů se ujme vlády už 21. srpna. Alespoň tedy na HBO a HBO Max. Seriál nás zanese přibližně 200 let před události kultovní Hry o trůny. V rámci první série se můžeme těšit na deset dílů. HBO zveřejnilo nejen trailer, ale také fotografie hlavních postav nového projektu, od kterého si hodně slibuje. Podívejte se, kdo je kdo v Rodu draka.

Při natáčení nového seriálu Rod draka vycházeli tvůrci z knihy Oheň a krev amerického spisovatele George R. R. Martina. Po čase se setkáme opět se členy rodů Starků, Velaryonů, Lannisterů a Baratheonů. Především pak ale se zástupci rodu Targaryenů. Tentokrát to budou dávní předci našich oblíbených hrdinů ze Hry o trůny.

Kdo hraje v Rodu draka?

Stanice HBO zveřejnila na svém webu fotografie hlavních postav a herců, kteří je ztvárnili. Kdo všechno bude usilovat o moc v Západozemí?

Fanoušci se mohou těšit na Paddyho Considineho, který se objeví jako král Viserys Targaryen. Jeho mladšího bratra a dědice trůnu ztvárnil britský herec Matt Smith, kterého můžete znát ze seriálu Pán času (Doctor Who).

Role králova pobočníka se ujal britský herec a zpěvák Rhys Ifans. Nesmíme zapomenout ani na jeho dceru Alicent v podání herečky Olivie Cooke, o které se říká, že je nejkrásnější ženou v Sedmi královstvích.

První prequel ke Hře o trůny

V seriálu si zahraje také Emma D‘Arcy, která zazáří jako princezna Rhaenyra Targaryen, královo prvorozené dítě a dračí jezdkyně s čistou valyrijskou krví. Její mladší verzi ztvárnila Milly Alcock.

Jde o první z plánovaných prequelů kultovní Hry o trůny, která se dočkala celkem osmi sezón. Ačkoli řada fanoušků zkritizovala závěr této epické podívané a dožadovala se jiného konce, na webu ČSFD má Hra o trůny od lidí hodnocení 91 %, což ji řadí mezi nejzdařilejší seriálové počiny. Hra o trůny posbírala mimo jiné bezmála šest desítek cen Emmy, což se dosud jinému seriálu nepodařilo.

V naší galerii se můžete podívat, kdo koho hraje v Rodu draka.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy