Jiří Bartoška může být spokojený. Do Varů dokázal dostat Richarda Gerea a ještě se spolu podělili o vrchol večera. To když hollywoodská hvězda před prezidenta festivalu spontánně poklekla.

Bartoška si vůbec večer užil. Když ho moderátor večera Marek Eben přivítal v sále, dočkal se prošedivělý donchuán velmi vřelého přijetí. To ten pravý prezident skoro nezná…

Richard Gere zase zmínil odkaz Václava Havla a pak vyprávěl, jak se všichni kamarádili s tibetským dalajlamou. Někteří lidé v sále v tu chvíli skřípali zuby.

Gere, který si do Varů přijel vyzvednout Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, pak vyprávěl o tom, že vyrostl v městečku, které je stejně maličké jako Karlovy Vary.

Prostě páteční večer byl taková milá sešlost tří pánů, kterým stříbro padá do vlasů. Bartoška, Gere i Eben by si jistě povídali celou noc. Nejlépe s fanynkami, že?

Ale Vary rozhodně spát nejdou. Nebude se jen kalit. Tam se kalí a droguje a sexuje a uvidíme, co přinese ráno. Koho nachytají fotografové?