Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Revoluce na Facebooku: Sex a nahota ne, násilí ano! Je tohle správně?

Stane se z Facebooku tratoliště krve?

Bohužel nežijeme v růžovém světě plném hříbátek a slunečnic, ale kolem nás se to hemží válkami, násilím, teroristickými útoky, únosy, loupežemi a vraždami. Taková je prostě realita a neukazovat ji podle kritiků znamená namísto ochrany před zlými věcmi spíše vyvolání zmatku a u dětí nepřipravenost do budoucnosti.

Vedení Facebooku se proto nyní rozhodlo, že zruší zákaz sdílení drastických videí, která často slouží k informování veřejnosti. Po zavedení zákazu nebylo možné sdílet videa, která často mohou být důležitým materiálem například pro novináře.

Zatímco zákaz sexu platí, aby nebyla narušena mravní výchova dětí, kterým je Facebook přístupný od třinácti let, drastická a násilná videa, tedy i ta zachycující smrt, jsou podle vyjádření vedení společnosti nedílnou součástí společenského dění: „Facebook je již dlouho místem, kam lidé přicházejí, aby se podělili o své zkušenosti, zejména pokud jsou spojeni s kontroverzními událostmi v oblastech, jako je porušování lidských práv, teroristické a jiné násilné činy,“ tvrdí se v jejich prohlášení.

U každého videa, které bude obsahovat násilí, ale bude upozornění a Facebook plánuje i další ochranu před tím, aby si video nemohly pustit třeba děti nebo se neukazovalo těm, kteří explicitní násilí vidět nechtějí.

Související články

Další články