Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Retrográdní Merkur v roce 2015: Jaké horké chvilky zažijeme kvůli téhle planetě a kdy?

Retrográdní Merkur v roce 2015: Jaké horké chvilky zažijeme kvůli téhle planetě a kdy?
Zdroj: Profimedia.cz

V římské mytologii byl Merkur bůh obchodu, zisku a posel bohů, jenž vyřizoval rozličné zprávy, zprostředkovával informace a vyjednával dohody. Planeta Merkur tedy bývá spojována s komunikací, obchodem, cestováním a věcmi každodenního života.

Merkur prochází asi 3× do roka retrográdní fází. Nejde o zpětný chod planety, je to optický klam. Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety Je-li daná planeta Zemi nejblíže, buď ji "předbíhá", či za ní "zaostává", tím vzniká zdání zpětného pohybu.

Ve středu 21. ledna 2015 vstoupí Merkur do retrográdní fáze, ve které setrvá do 11. února 2015.

V této době vázne veškerá komunikace Nezřídka dochází k nedorozuměním, telefonáty jsou přerušovány, SMS a e-maily chodí někomu jinému, ztrácejí se, zlobí nás technika.

Ohlížíme se do minulosti, bilancujeme a měníme své plány Do života se nám vracejí lidé, s nimiž máme něco nedořešeného. Nedivte se, jestli na povrch vyplavou záležitosti, které jste odložili, popřípadě je v sobě potlačili.

Během retrogradity Merkuru jsou častější zpoždění v dopravě, chodíme pozdě na schůzky, leccos zapomínáme. Pokud vás čeká cesta letadlem, počítejte raději s možností zpoždění nebo zrušení letu. Auta se větší měrou porouchávají, stává se i více nehod.

Nedoporučuje se podepisovat důležité smlouvy a půjčovat si peníze Musíte-li nějakou listinu podepsat, čtěte pozorně, ať vám neunikne něco zásadního. Nezahajujte nový projekt, podnikání a nenastupujte do nové práce, zřejmě by nesplnila vaše očekávání.

Nekupujte telefon, tablet, notebook apod., pořídili byste patrně nekvalitní výrobek. Zálohujte data v počítači a mobilu, udělejte si kopie klíčových dokumentů. Nemělo by se kupovat ani prodávat auto, byt, dům a stěhovat se.

Tahle konstelace pak hraje do karet podvodníkům, lhářům a zlodějům, buďte proto nanejvýše obezřetní, když dojde na podepisování něčeho či utrácení většího množství peněz.

Retrográdní Merkur v roce 2015:

21. 01. 2015 – 11. 02. 2015

19. 05. 2015 – 11. 06. 2015

17. 09. 2015 – 09. 10. 2015

Zajímá-li vás, co vám hvězdy přinášejí pro dnešní den, na svůj osobní a erotický horoskop se podívejte sem

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy