Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Retro eXtra: Nikdo nerozumí ani slovo, přesto je tahle finská píseň už 20 let megahitem

Retro eXtra: Nikdo nerozumí ani slovo, přesto je tahle finská píseň už 20 let megahitem
Zdroj: Profimedia.cz

Na internetu existují i její desetihodinové verze a vsadíme se, že byste to klidně ve smyčce i vydrželi. Finská vokální skupina Loituma udělala obrovskou díru do světa s lidovou písní Evina polka, kterou zná úplně každý, kdo si aspoň jednou pustil rádio.

Jednu dobu totiž na tom frčeli všichni z Evropy 2 a Leoš Mareš ve své Ranní show nedělal nic jiného, než nám ji pouštěl pořád dokola.

Evina polka (kdo tomu říká Levan polkka, říká to špatně, protože se to jmenuje Ievan polkka a to na začátku je velké i, ne malé el) je stará skoro dvacet let, ale to jen v podání Loitumy. Samotná lidová píseň vznikla už ve 30. letech minulého století a jedná se o příběh dívky Evy, která uteče matce na vesnickou tancovačku, kde potká pohledného chlapce. S ním se pak vrací domů a její matka se na oba zlobí, ale hoch ten večer požádá Evu o ruku.

Celá píseň je vyprávěna z pohledu právě toho chlapce a to intermezzo, pro někoho možná nějaký refrén, nedává žádný smysl, je to jenom náhodná změť zvuků a Loituma sama se dost často baví tím, že jej během každého vystoupení mění.

Přestože je opravdu málokdo, kdo rozumí textu a vůbec by jej zvládl odzpívat, je Evina polka jeden z největších hitů vůbec. Hlavně proto, že je tak strašně chytlavá.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy