Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Retro eXtra: Nejslavnější vyučený prodavač, jehož hlas pozná každý. Legenda jménem Michal Tučný je živa i po devatenácti letech

Retro eXtra: Nejslavnější vyučený prodavač, jehož hlas pozná každý. Legenda jménem Michal Tučný je živa i po devatenácti letech
Zdroj: YouTube

Letos je to 19 let, co předčasně skončil život zpěváka, jehož hlas znají i vaše děti, které jej nikdy nezažily. Michal Tučný, král české country a vůbec jedna z nejvýraznějších postav české hudební scény, doplatil v osmačtyřiceti letech na rakovinu jater a od jeho smrti se nenašel nikdo, kdo by jeho místo zaplnil.

Vyučený prodavač má na svém kontě tolik hitů, že by mu to mohl kdekdo závidět, navíc všechny jsou notorický známé, ale ten nejznámější, který se stal slavným hlavně kvůli jeho předčasné smrti, si dneska nepustíme. Naopak zavzpomínáme právě na to, jak Tučný s oblibou všude zmiňoval, že jeho původním posláním bylo stát v krámě a vážit nakrájenou šunku či mletou kávu.

Zrovna ve slavných Hošticích u Volyně, kde se natáčelo Slunce, seno..., by se mu takový krámek hodil, prožil tam poslední léta. Ale místní na něj mysleli jinak a kromě jeho hrobu s velkým kovbojským kloboukem tam najdete i náměstí nesoucí jeho jméno. Protože legendy nesmějí být zapomenuty.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy