Video je natočeno na libyjském pobřeží. Islamisté tam rozdávají lidem sladkosti a jsou k nim vlídní a vstřícní. Místní jsou nadšeni a sladkosti si od islamistů s úsměvem berou. Jsou rádi, že je bojovníci tak dobře přijímají. Do toho hraje vlídná melodická hudba. Potom je záběr na dva muže, kteří sedí na pláži. A jeden z nich vyhrožuje západnímu světu.

Alláh umožnil lvům, kteří se chtěli stát mučedníky, aby zaútočili v hlavním městě Francie, nositele křižácké vlajky v Evropě, děkuje Alláhovi islamista. "Vy křižáci jste chtěli bojovat proti Islámskému státu. Ale nejste ani schopni zajistit bezpečí vašim národům a hlavním městům. Jak si myslíte, že nás porazíte,“ je slyšet na videu.

Podle jeho slov se přijedou pomstít, a to v nejméně střežený okamžik.

Pomsta už začala, teď poteče vaše krev. Francie byla jen začátek. Zítra to bude New York, bude to Washington a bude to Moskva zní z videa. Islamisté se ve videu zaměřili na Rusko. Prý na něj nezapomněli a jejich čas ještě přijde.

Také vyzval obyvatele západních zemí a Ruska, aby se postavili proti boji s ISIS a začali islamistům platit jizyu. To znamená daň, kterou uvaluje na dobytých územích na nevěřící. „Jinak nebudete před našimi zbraněmi, před našimi kulkami a před našimi výbušninami v bezpečí. Přijdeme si pro vás. Chcete bezpečí? Začněte platit jizyu a přestaňte s námi bojovat. Jen to vám zajistí bezpečí.“

Bojovník ISIS vyhrožuje zabitím uprchlíkům, kteří nesou schopni bojovat a jenom utíkají. „Nedokázali ochránit vlastní lidi, jak si myslíte, že ochrání vás? Všechny vás pobijeme!“ vzkázal vrah z ISIS uprchlíkům.