Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Psí dieta: Nejtlustší jezevčík na světě přibral skoro 40 kil, teď konečně hubne!

Psí dieta: Nejtlustší jezevčík na světě přibral skoro 40 kil, teď konečně hubne!
Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie

Jeho původní majitelé, starší lidé, se bohužel o jezevčíka nedokázali správně postarat a v důsledku toho malé zvířátko nabralo až čtyřicet kil, která pro něj znamenala ohrožení na zdraví. Psa se nakonec museli vzdát a vzala si jej do ochrany mladá veterinární technička Nora Vanatta, která nasadila Obiemu přísnou dietu.

Pes se již pomalu dostává do kondice, ale ještě mu bude muset být operován zbytek vytahané kůže. Nora si pomocí sociální sítě zřídila speciální konto, kam lidé mohou zasílat své dary na operaci a záchranu překrmeného jezevčíka. Obie se sice stal mediální hvězdou, ovšem jeho majitelka Nora čelí útokům veřejnosti, že psa drží neoprávněně a snaží se na jeho utrpení jen vydělat.

Jeho majitelem je prý už šest měsíců jeden oregonský útulek, pro který Nora vykonávala veterinární činnost, a ten se snaží Obieho dostat zpět a nevystavovat ho veřejnosti a na Facebooku jako nějakou pouťovou atrakci. Ozývají se hlasy, že se o psa stará jen proto, aby se sama zviditelnila.

Operace psa bude ještě hodně nákladná a už teď lidé Noře posílají tisíce dolarů. Všichni přejí Obiemu jen to nejlepší a hlavně brzké uzdravení. Pravdou je, že ho Nora dokázala dostat do lepší formy, Obie výrazně zhubl a nehrozí mu žádné zdravotní komplikace.

Ještě ale není vyhráno. Minimálně další kila budou muset jít dolů, aby jezevčík vypadal tak, jak má. Je ale možné, že kvůli soudním tahanicím o psa už bude Obie hubnout v oregonském útulku a Nora bude muset vracet peníze vybrané na další operaci a dietu.

Související články

Další články