Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Prsatice Makarenko tvrdí, že smrtelně nemocnou ženu na loňské charitě neošulila o 150 tisíc: Policie si myslí opak! Tady je důkaz!

Makarenko se staví do role oběti, ale podle svědků a vyjádření cystickou fibrózou postižené paní Převorovské (dříve Kretíkové) to vypadá, že tato byla pořadatelem Miss Face skutečně "obložena" o peníze a slíbený přístroj. To si myslí i policie.
Zdroj: Petr Bureš, archiv
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie

Modelka, propagátorka silikonu a v poslední době také pořadatelka poněkud podivné charitativní soutěže Miss Face Taťána Makarenko (23) se nachází v divokém sporu s cystickou fibrózou nemocnou Danou Převorovskou (dříve Kretíkovou), která je po transplantaci plic a jež se na Makarenko marně dožaduje přístroje a peněz, které jí má Makarenko dlužit po podivném loňském a zároveň prvním ročníku soutěže.

Převorovská při něm převzala šek na bezmála 186 tisíc korun, které reprezentovaly přístroj a příspěvek na její další léčbu. Z toho všeho ale viděla jen 25 tisíc a následně se ukázalo, že Makarenko měla u výslechu na policii doznat, že část výtěžku z charitativní akce použila na produkční náklady, jak portál eXtra.cz, který kauzu dlouhodobě sleduje, popsal.

Makarenko řeší celou situaci po svém a ve vyjádření, které jsme rovněž otiskli, hrozí sankcemi jak vydavateli eXtra.cz, tak Převorovské, která na ni mezitím podle našich informací chystá žalobu.

Makarenko zároveň vzkazuje, že její advokát podá podnět Generální inspekci ministerstva vnitra kvůli informacím, které k nám unikly a podle kterých měla modelka při výslechu na policii doznat, že část výtěžku použila na produkční náklady akce a že některé celebrity ve skutečnosti vystupovaly na akci za honorář, nikoli bez nároku na něj, jak bylo na akci prezentováno. Tuto informaci už nám potvrdila například moderátorka Kateřina Kristelová

Makarenko se i přes poměrně jasné pozadí celé věci a evidentně hodně zfušovanou akci rozhodla proti Převorovské právně postupovat a v prohlášení, které jsme otiskli, rovněž tvrdí, že nepořádala dobročinnou sbírku, ale soukromou akci.

Což je v přímém rozporu s názorem vyšetřovatele, který Makarenko předal k přestupkovému řízení. I přes hrozbu GIPSem a právníky jsme se rozhodli zveřejnit podnět Magistrátu, který mu zaslala Policie ČR, která se evidentně domnívá, že na akci byl nejednou porušen zákon.

Dále bychom rádi zopakovali informace, které nám poskytl zdroj mimořádně blízký vyšetřování a jejichž předchozí zveřejnění Makarenko tolik vadí. Už proto, že kvůli nim štve modelka na vyšetřující policisty inspekci a my jsme nepřímo nabádáni kauzu dále neřešit, jsme se rozhodli zopakovat, co měla údajně Makarenko u výslechu doznat:

1, Akce se nepovedla, peníze se nevybraly, Převorovské dala namísto přístroje v ceně 70 tisíc korun a zbytku výnosu na šeku (186 000 Kč) jen 25 000 Kč.

2, Z peněz, které se vybraly při dražbě sedačky, prodejem vstupenek a kalendáře za 300 Kč, vyplatila část účinkujících a hradila další produkční náklady.

3, Někteří umělci v čele s moderátorkou Kateřinou Kristelovou na akci nevystupovali bez nároku na honorář, jak bylo prezentováno, ale za snížený honorář, který jim byl vyplacen.

Modelka přesto tvrdí, že za celou reakcí protistrany a eXtra.cz je snaha poškodit dobré jméno Miss Face, jejíž druhý ročník nedávno proběhl. Tvrdí to i přesto, že web eXtra.cz znovuotevřel celé téma záměrně až den po konání letošního ročníku, zveřejnil její prohlášení, a navíc Převorovská na ni rovněž chystá žalobu.

Celý případ budeme dále sledovat, a kdyby nás do té doby pozavírali za poškozování dobrého jména Miss Face a napomáhání okradené umírající ženě s umělou plící, tak vám budeme dále posílat motáky z vězení.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy