Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Proslavil se jako Náčelník ve Formanově Přeletu nad kukaččím hnízdem: Indiánský herec zemřel po natočení prokletého filmu!

Proslavil se jako Náčelník ve Formanově Přeletu nad kukaččím hnízdem: Indiánský herec zemřel po natočení prokletého filmu!
Zdroj: archiv
Postava Náčelníka je ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem klíčová. A ještě důležitější je v románu Kena Keseyho, kde je obří Indián vypravěčem. Miloš Forman dlouho hledal muže, který by odpovídal jeho požadavkům. Až dvoumetrového neherce nakonec našel. Film můžete zhlédnout dnes na ČT 1 v 21:09.

Ve věku 86 let zemřel režisér Miloš Forman dne 13. 4.2018. Will Sampson byl příslušník indiánského kmene Maskogiů. Živil se jako hlídač parků, než ho jako jednačtyřicetiletého našel Miloš Forman a obsadil do svého filmu. A udělal dobře, vysoký Indián si ihned získal srdce diváků.

Díky Náčelníkovi si zahrál v mnoha dalších filmech. Byly to ale vedlejší role, a to, když tvůrci potřebovali někoho s indiánskými rysy. Roli Náčelníka Will nikdy nepřekonal.

Rodák z Oklahomy si tak zahrál po boku Clinta Eastwooda ve westernu Psanec Josey Wales. Objevil se i v kovbojce Bilý bizon, kde byl jeho parťákem pro změnu Charles Bronson. Objevil se i v několika seriálech.

V roce 1987 zemřel po operaci na následky nemoci zvané scleroderma. Kožní onemocnění může postupně ochromovat ledviny, srdce a plíce, dokud nedojde k jejich selhání. A to se stalo herci. Podezřelé je, že jeho skon nastal po natočení pokračování hororu Poltergeist. Film je považován za prokletý, protože od jeho uvedení za sebou v rychlém sledu zemřeli další tři herci.

Will má syna, který v herecké kariéře následuje svého otce.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy