Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Proč se točí zrovna v Plzni a další 3 věci, které nevíte o seriálu Malé lásky

+ Další 3 fotografie
Silné emoce, bolest, pot, nervozita, křik, hádky a neskutečná radost. Takové jsou Malé lásky, které vysílá TV Nova. Co jste o tomto novém seriálu z prostředí porodnice nevěděli?

1. Nonstop natáčení

Štáb TV Nova byl v porodnici 24/7, aby nezmeškal jediný porod. Natáčelo se nepřetržitě dva měsíce na 35 kamer. „Nás tam sedělo docela hodně v režii a často jsme byli fascinovaní příběhy. Zážitek z porodu byl neskutečně silný a všichni ho prožívali na místě i tady ve střižně,“ popsal režisér Radovan Síbrt.

2. Lidé

Na Malých láskách pracovalo dohromady přes 400 lidí „Někdy jsme měli i tři porody najednou, což už je za hranicí toho, co se dá zvládnout. Nikdo moc neřešil, jestli má hlad nebo potřebuje na záchod. Ten adrenalin hnal i ten štáb. Ty emoce tam prostě tryskají,“ říká Síbrt.

3. Porodní rekordy

Často se celé dny nic nedělo a štáb jenom vyčkával. Jindy musel být pořádně ve střehu. Třeba v okamžiku překotného porodu, který trval pouze 45 minut. Ten je pro rodičku i dítě nebezpečný kvůli možnosti následného šoku.

Nejdelší porod pak trval 24 hodin a natáčel se celý den

4. Proč se natáčelo právě ve Fakultní nemocnici v Plzni?

„Plzeňská porodnice se snaží sledovat současné trendy v porodnictví, a to tak, aby vycházeli vstříc maminkám, které tam rodí,“ vysvětlil režisér.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy